Gra o tron sezon 8: Polacy zagrali w serialu! Kim są polscy aktorzy z GoT?

2019-05-08 12:10
Gra o tron
Autor: HBO/East News

Zagranie w Grze o tron to marzenie niejednego aktora. Castingu do serialu nie przeszli między innymi Mahershala Ali, Jared Harris czy Nicholas Hoult. Okazuje się jednak, że możliwość wzięcia udziału w tym spektakularnym przedsięwzięciu miało aż dwóch naszych rodaków! Dostanie się do obsady Gry o tron to bez wątpienia duży wyczyn, niezależnie od tego, jak dużą rolę odgrywa się w serialu.

Gra o tron sezon 8: Polacy zagrali w serialu! Komu się to udało i w jakie postacie się wcielili? 15 kwietnia premierę miał ostatni, 8. sezon Gry o tron, na który fani serialu musieli czekać aż od 2017 roku. Mimo że składa się on z jedynie 6 odcinków, twórcy wielokrotnie podkreślali, że każdy z nich można tak naprawdę traktować jak oddzielny film. Zwłaszcza że są one bardzo długie - aż trzy z nich trwają godzinę i dwadzieścia minut.

Gra o tron sezon 8 - kim są Polacy, którzy zagrali w serialu?

O pierwszym polskim aktorze, który zdradził, że zagra w Grze o tron, było głośno jeszcze na długo przed premierą ostatniego sezonu. Paweł Sakowski na co dzień związany jest z poznańskim teatrem, a jak przyznał, na plan Gry o tron trafił przypadkiem dzięki mężczyźnie, którego poznał w pubie w Irlandii. Sakowski podkreślał, że został zobowiązany kontraktem do zachowania tajemnicy i nie mógł zdradzić absolutnie żadnych informacji z planu. Paweł jak na razie nie jest znany polskim widzom - wziął udział w kilku produkcjach TVN-u, zagrał też pierwszoplanową rolę w greckim filmie The Collector w 2014 roku.

Gra o tron - MEMY. Galeria

Drugi polski aktor miał nie tylko okazję zagrać w Grze o tron, ale także wystąpił w scenie z samym Johnem Snowem! Maciej Banaszak wcielił się w postać mężczyzny, który podaje mu pochodnię podczas sceny palenia zwłok. Polski aktor sam pochwalił się zdjęciami na swoim Facebooku. Co więcej, z profilu Macieja możemy dowiedzieć się także, że zagrał również epizod w serialu Wikingowie! Trzymamy kciuki i mamy nadzieję, że to początek wielkiej międzynarodowej kariery dla obydwu panów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE