W płomieniach / Wojciech Waglewski MTV Unplugged

i

Autor: Apollo Films; MICHAŁ MURAWSKI; CANAL+

CANAL+

Gorący weekend w CANAL+ online. Nie lada gratka dla fanów dobrego kina i muzyki już 21-22 czerwca

2024-06-21 15:57

W weekend 21-22 czerwca szykują się gorące premiery w CANAL+. Na dobry początek zobaczymy poruszający film "W płomieniach", a już dzień później będzie można ponieść się ciepłemu brzmieniu Wojciecha Waglewskiego w ramach MTV Unplugged. Sprawdźcie szczegóły!

Film "W PŁOMIENIACH" poruszył francuską i międzynarodową publiczność nawiązując do rekordowych temperatur notowanych na południu Francji i innych regionów świata. Bezprecedensowa liczba pożarów we Francji zniszczyła około 62 000 hektarów w l'Hexagone, a w wyniku szczególnie silnej burzy ogniowej ewakuowano aż 10 000 mieszkańców miejscowości Gironde. Wydarzenia te były bezpośrednią inspiracją dla Quentina Reynauda do napisania i wyreżyserowania tej historii. Niestety film okazał się proroczy, gdyż rok po jego powstaniu, w 2023 roku, pożary spustoszyły rodzinny region scenarzysty i reżysera – gęsto zalesione południe Francji, gdzie rozgrywa się akcja jego filmu.

10 aktorów, o których nie wiedzieliście, że są muzykami | To Się Kręci #35

O czym jest film "W płomieniach"? Streszczenie fabuły

Simon (Alex Lutz) mieszka na południu Francji ze schorowanym ojcem, weteranem marynarki wojennej, Josephem (André Dussollier). Mężczyźni żyją obok siebie, a ich relacja pełna jest obojętności, rozczarowania i niewypowiedzianych urazów z przeszłości. Gdy w okolicy wybucha potężny pożar, mieszkańcy muszą się ewakuować z zagrożonych terenów. Simon z ojcem jako jedni z ostatnich decydują się na ucieczkę. Zgodnie ze wskazówkami służb ratunkowych wsiadają do samochodu i podążają trasą wyznaczoną przez władze. Niestety na wiejskiej drodze samochody stają w ogromnym korku, w stronę którego silny wiatr zaczyna spychać pożar. Temperatura rośnie, a dookoła pojawia się gęsty, gryzący dym. Choć służby apelują, by nie opuszczać pojazdów, wkrótce okazuje się, że nie ma innego wyjścia. Żar wewnątrz auta staje się nie do wytrzymania, a płomienie są coraz bliżej. Simon musi szybko znaleźć sposób, aby uratować siebie i ojca. Jedyne co mają to telefon komórkowy ze słabym zasięgiem i walkie-talkie.

Światowa premiera filmu zrealizowanego przez STUDIOCANAL odbyła się podczas Londyńskiego Festiwalu Filmowego w 2022 r. Został dobrze przyjęty zarówno przez widzów jak i krytyków. Premiera 21 czerwca (piątek) w CANAL+ online.

Gratka dla fanów muzyki. Wojciech Waglewski MTV Unplugged w CANAL+

Wojciecha Waglewskiego nie trzeba przedstawiać – to jeden z najbardziej wszechstronnych muzyków na polskiej scenie, gitarzysta, kompozytor, autor i producent muzyczny. Jest również liderem założonego w 1985 roku zespołu Voo Voo, z którym definiował brzmienie polskiego rocka. Zarejestrowany w marcu 2024 roku koncert MTV Unplugged to już 16 z serii kultowych akustycznych. W jej ramach najwybitniejsi artyści wykonują nowe aranżacje swoich największych hitów. Wykonania bez prądu stanowią nową interpretację dobrze znanych kompozycji i niosą ze sobą zupełnie nowy ładunek muzycznej energii. Do tej pory w gronie polskich artystów, którzy wystąpili w ramach MTV Unplugged, znaleźli się m.in. Kayah, Hey, Kult, O.S.T.R., Lady Pank czy Krzysztof Zalewski.

Do gościnnego występu na koncercie MTV UNPLUGGED. WOJCIECH WAGLEWSKI zostali zaproszeni: Voo Voo (Mateusz Pospieszalski, Karim Martusewicz, Michał Bryndal), Waglewski Fisz Emade (Bartosz „Fisz” Waglewski, Piotr „Emade” Waglewski, Mariusz Obijalski, Anna Prokopczuk-Kwapniewska), Maria Peszek, Maciej Maleńczuk, Tomasz Makowiecki, Kasai, Masha Natanson, sopranistka Samitra Suwannarit, Piotr Chołody i Karimski Orchestra. Premiera 21 czerwca w CANAL+ Premium, a 22 czerwca w CANAL+ ONLINE.