Gambit królowej - sezon 2. Czy jest szansa na kontynuację serialu na Netflix?

2020-10-22 12:44 AW
Gambit królowej
Autor: screen youtube.com, kanał Netflix Polska

Gambit królowej to mocno oczekiwany serial Netflixa, który jest adaptacją powieści Waltera Tevisa o tym samym tytule z 1983 roku. Fabuła opowiada historię Beth, osieroconej dziewczyny, która wykazuje niezwykłe umiejętności jako szachistka i na tym polu nie ma sobie równych. Jednak za swój geniusz musi zapłacić wysoką cenę. Premiera pierwszego sezonu Gambitu królowej została zaplanowana na 23 października.

Gambit królowej - sezon 2. Czy jest szansa na kontynuację serialu na Netflix? Co już wiadomo o możliwości pojawienia się kolejnych odcinków? Gambit królowej to bardzo wyczekiwany serial również w Polsce - jedną z głównych ról w produkcji gra Marcin Dorociński. Aktor wciela się w postać rosyjskiego arcymistrza szachowego.

Gambit królowej - sezon 2. Czy jest szansa na kontynuację serialu na Netflix?

W rolę głównej bohaterki, genialnej Beth, wciela się natomiast Anya Taylor-Joy, znana z takich produkcji jak Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii czy Split. Premiera pierwszego, składającego się z 7 odcinków sezonu Gambitu królowej, zaplanowana została na piątek 23 października 2020. Niestety, wszystko wskazuje na to, że Gambit królowej nie doczeka się kontynuacji.

Głównym powodem jest fakt, że twórcy określają Gambit królowej jako 'miniserial', co z założenia oznacza najczęsciej, że kolejne odcinki nie są planowane. Podobnie było w przypadku innej produkcji twórcy Gambitu królowej, Scotta Franka, Bezbożnicy, która mimo popularności i pozytywnych recenzji, nie doczekała się sezonu 2. W przypadku Gambitu królowej twórcy nie powiedzieli jednak ostatniego słowa, jednak szanse na nowe odcinki zmniejsza także fakt, że serial jest adaptacją powieści, a historia stanowi jedną, zamkniętą całość.

Zagraniczne filmy, które były kręcone w Polsce
NAJNOWSZE