Krzyk

i

Autor: Screen z YouTube/ONE Media

Filmy 2022 premiery: Marvel, animowane, dla dzieci, horrory, komedie

2021-12-15 17:03

W roku 2022 nie będziemy mogli narzekać na brak filmowych propozycji. Pojawi się wiele nowości i kilka ciekawych kontynuacji. Zobaczymy również filmy, których premiera była wielokrotnie przekładana. Jakie filmy pojawią się w 2022 roku?

Premiery filmów 2022. Serwisy streamingowe rozwijają się bardzo szybko i praktycznie co miesiąc dostajemy ogromny zastrzyk filmów w internetowych bibliotekach. Mimo wszystko, filmy w kinach cieszą się niesłabnącą popularnością i widzowie często wybierają tę formę obejrzenia nowych produkcji. Czasem tylko na kinowej sali możemy obejrzeć najnowsze dzieła wielkich filmowców. Co szykują dla nas największe studia na świecie? Sprawdźcie najciekawsze premiery filmów, które zobaczymy w 2022 roku.

Filmy 2022 - Avatar 2

Avatar to jeden z najbardziej dochodowych filmów, który utrzymał ten status przez prawie 10 lat. W 2010 roku reżyser James Camron potwierdził, że amerykański film przygodowy dostanie swoją kontynuację. Avatar 2 zostanie wyprodukowany przez 20th Century Studios i powrócą aktorzy z poprzedniej części. Pojawi się również Sigourney Weaver, ale wcieli się w całkowicie inną postać. Nie zabraknie również nowych twarzy. Datę premiery zapowiedziano na 16 grudnia 2022.

Filmy 2022 - The Batman

Nowe przygody legendarnego Batmana pojawią się na wielkich ekranach w 2022 roku. Człowiek nietoperz wraca do Gotham, a w jego rolę wcieli się Robert Pattinson. W produkcji Matta Reevesa zobaczymy również Paul Dano, Jeffrey Wright, Zoë Kravitz, Peter Sarsgaard, Barry Keoghan, John Turturro, Andy Serkis, Jayme Lawson, i Colin Farrell. Premierę przekładano już dwukrotnie. Na początku Batman miał pojawić się 25 czerwca 2021 roku, później 1 października, ale ostatecznie obejrzymy film 22 marca 2022 r.

Filmy 2022 - Śmierć na Nilu

Już wiemy, że powstanie film na podstawie powieści Agathy Christie - "Śmierć w Nilu". Za reżyserię jest odpowiedzialny Kenneth Branagh, a scenariusz napisał Michael Green. W filmie zobaczymy bohatera Herculesa Poirota, który podczas wakacji nad Nilem będzie musiał rozwiązać sprawę morderstwa młodej milionerki. Premierę zaplanowano na 11 lutego 2022.

Filmy 2022 - Buzz Astral

Wygląda na to, że bohater kultowego Toy Story wraca na ekrany kin, tylko trochę w innej formie. Disney zabiera wszystkich widzów w podróż, w której zobaczymy losy Buzza zanim stał się ulubioną zabawką Andy'ego. Fabuła opowiada o młodym pilocie w kosmosie, który dostaje własną zabawkę - Buzza. Film powinien mieć swoją premierę 17 czerwca 2022 r.

Filmy 2022 - Krzyk 5

Piąta odsłona Krzyku powraca, więc fani horrorów nie powinni mieć na co narzekać. Twórcy pochwalili się nowym zwiastunem, który wiele nam mówi o nadchodzącej produkcji. W 1996 roku swoją premierę miał początek serii, a w 2022 zobaczymy piątą część. Nie znamy jeszcze dokładnej daty.

ESKA XD #035 - SQUID GAME, FAME MMA 12, MIŁOŚĆ W CZASACH WOJNY, WIEDŹMIN: SEZON 2

Filmy 2022 - King's Man: Pierwsza misja

Agencja wywiadowzca walczy ze wszystkimi szaleńcami oraz geniuszaim zbrodni, którzy próbują wywołać wojnę. Najgorsi tyrani chcą zmieść miliony ludzi z powierzchni ziemi. Tylko jedna osoba może ich powstrzymać... o ile zdaży! Polska premiera filmu zaplanowana jest na 5 stycznia 2022 r.

Filmy 2022 - Sonic 2: Szybki jak błyskawica

Niebieski jeż powraca z nową przygodą i będzie musiał udowodnić, że ma wszystko, aby być prawdziwym bohaterem. Powróci również Robotnik, który będzie próbował znaleźć cenny szmaragd. Premiera 8 kwietnia 2022 w kinach na całym świecie.

Filmy 2022 - John Wick 4

Keany Reeves powraca na ekrany kin w kolejnym Johnym Wicku. Amerykański thriller neo-noir będzie bezpośrednia kontynuacją poprzednich części. Premiera 27 maja 2022 r.