Eurowizja 2022 - preselekcje. Kiedy i gdzie oglądać polskie eliminacje?

2022-01-17 16:07 Adrian Rybak
Eurowizja 2021
Autor: EBU/THOMAS HANSES

Eurowizja 2022 już za kilka miesięcy, ale najpierw wybrany musi zostać polski reprezentant. W tym roku zostanie on wskazany w publicznym koncercie, który nosi nazwę Krajowe Eliminacje. Kiedy odbędzie się wydarzenie? Kto w nim wystąpi? Gdzie je oglądać? Odpowiadamy na te pytania fanów Eurowizji.

Krajowe Eliminacje 2022 nadchodzą. Już wkrótce poznamy polskiego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w Turynie we Włoszech. Niedawno poznaliśmy stawkę polskich preselekcji. W grze mamy aż 10 propozycji. Swoje piosenki na Krajowych Eliminacjach zaśpiewają Kuba Szmajkowski, Karolina Stanisławczyk i Chika Toro, Ania Byrcyn, Lidia Kopania, zespół Unmute, Emilia Dębska "Mila". Siostry Szlachta, Karolina Lizer oraz właśnie Daria i Krystian Ochman, którzy wymieniani są jako faworyci tegorocznej stawki. Fani Eurowizji mają nadzieją, że tym razem uda nam się wyjść z półfinału, dlatego potrzebna jest dobra piosenka. Kiedy ją poznamy?

Eurowizja 2022 - Krystian Ochman czy Daria? Kto z dwójki faworytów powinien reprezentować Polskę?

Daria - pierwszy wykon Paranoia na żywo! [ESKA Live]

Eurowizja 2022 - Krajowe Eliminacje

Krajowe Eliminacje 2022 odbędą się w lutym. Telewizja Polska wyznaczyła jako datę koncertu sobotę 19.02.2021. Z aktualnego Cennika TVP wynika, że wydarzenie transmitowane będzie na żywo o godzinie 20:00 na antenie kanału TVP2. Jak podaje Dziennik Eurowizyjny, koncert odbędzie się w Studio 5 na ul. Woronicza w Warszawie.

Krajowe Eliminacje 2022 - transmisja ONLINE

Niektórzy zastanawiają się, czy tegoroczne Krajowe Eliminacje będzie można obejrzeć nie tylko w telewizji, ale także w internecie. Okazuje się, że tak. Wydarzenie będzie transmitowane również na stronie internetowej TVP. Dostęp do transmisji będą mieli także użytkownicy WP Pilot.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE