“Egzorcysta” Mike’a Flanagana z datą premiery

i

Autor: Oficjalny plakat filmu “Egzorcysta” “Egzorcysta” Mike’a Flanagana z datą premiery

Kino grozy

Nowy “Egzorcysta” od Mike’a Flanagana nadchodzi. Poznaliśmy datę premiery

2024-06-20 23:40

“Egzorcysta” nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, podobnie jak Mike Flanagan. Twórca “Nawiedzonego domu na wzgórzu” i “Zagłady domu Usherów” wziął się za kolejny projekt, tym razem osadzony w uniwersum kultowego filmu grozy. Datę premiery, którą właśnie ogłoszono, wybrano nieprzypadkowo.

“Egzorcysta” – Mike Flanagan u sterów nowej odsłony

Zeszłoroczny “Egzorcysta: Wyznawca” miał otworzyć całą trylogię, ale po jego finansowej i artystycznej porażce włodarze studia Blumhouse porzucili ten pomysł i postanowili spróbować czegoś nowego. Do projektu ściągnęli swojego dawnego współpracownika Mike’a Flanagana, z którym powołali już do życia trzy horrory – “Oculus”, “Hush” i “Ouija: Narodziny zła”. Co wymyślili tym razem?

Szczegóły fabularne nowego “Egzorcysty” nie są obecnie znane. Wiemy jedynie, że nie będzie to kontynuacja „Wyznawcy”, a radykalnie nowe spojrzenie na kultowy film grozy z lat ’70.

“Egzorcysta” to jeden z powodów, dla których zostałem filmowcem. To zaszczyt mieć szansę spróbowania czegoś świeżego, odważnego i przerażającego w obrębie tego uniwersum. Spotkanie z przyjaciółmi z Blumhouse, z którymi stworzyłem kilka moich ulubionych dzieł, sprawia, że ​​jest to tylko bardziej ekscytujące – rzekł Mike Flanagan [za: Deadline].

“Egzorcysta” Mike’a Flanagana z datą premiery

Serwis Bloody Disgusting donosi, że choć szkic fabuły nie został jeszcze ukończony, a obsada nie skompletowana, studio Blumhouse wyznaczyło dokładną premiery. Padło na 13 marca 2026 roku i tak, jest to piątek trzynastego.

SPRAWDŹ TEŻ: Kolejny horrorowy klasyk wróci z nową odsłoną. Powtórzy sukces “Halloween”?

Jak dobrze znasz kultowe horrory? QUIZ dla prawdziwych miłośników grozy

Pytanie 1 z 8
Którego z tych horrorów nie nakręcił Wes Craven?

Kultowe horrory, które każdy powinien obejrzeć. TOP 10 żelaznej klasyki kina grozy

"Najgorsze" castingi, które pokochali widzowie