Dziecięcy aktorzy, którzy musieli wyrwać się spod 'opieki' rodziców. Mroczne strony wczesnej kariery?

2020-09-14 14:57 Alicja Wójcik
Macaulay Culkin
Autor: CAP/RFS/Capital Pictures/East News

Mogłoby się wydawać, że mają wszystko. Sławę, pieniądze i otwarte drzwi do wielkiej kariery. Jednak okazuje się, że rozpoczęcie pracy na planie filmowym w bardzo wczesnym wieku nie dla wszystkich jest spełnieniem marzeń i może skończyć się tragicznie. W ich przypadku poskutkowało koniecznością usamodzielnienia i walką o możliwość decydowania o swoim życiu.

Dziecięcy aktorzy, którzy zdecydowali się prawnie usamodzielnić i wydostać spod opieki rodziców. Co było przyczyną tak drastycznej decyzji? Wydawać by się mogło, że to zwykle dzieci naciskają rodziców i marzą o rozpoczęciu kariery czy porzuceniu szkoły na rzecz grania w filmach. Zdarza się jednak, że to presja ze strony rodziców, a także - walka o zarobione przez dziecko pieniądze - stają się podłożem konfliktów.

Drew Barrymore

Głośną rolę w kultowym filmie E.T. Barrymore dostała jako zaledwie siedmiolatka. Już jako dziecko miała ogromny problem, aby poradzić sobie z ciężarem popularności. W wieku 9 lat zaczęła palić papierosy, dwa lata później sięgnęła po alkohol, a jako trzynastolatka brała narkotyki. Drew Barrymore postanowiła jednak stanąć na nogi i zaledwie rok później wystąpiła o legalne uniezależnienie się od rodziców. Od tej pory nie sięga po używki i udało jej się wyjść na prostą.

Ariel Winter

Ariel Winter, czyli serialowa Alex z serialu Współczesna rodzina, postanowiła opowiedzieć głośno o bolesnych przejściach ze swoją matką. W październiku 2012 r. Siostra Winter, Shanelle Workman, złożyła wniosek o zostanie prawną opiekunką 14-letniej wówczas aktorki, twierdząc, że ich matka dopuszczała się przemocy fizycznej i emocjonalnej. W dwa lata później sąd zadecydował o usunięciu Winter spod opieki matki, a w 2015 roku serialowa Alex poinformowała na Twitterze, że oficjalnie może już sama decydować o swoim życiu. W jednym z wywiadów wyznała także, że od tego czasu nie utrzymuje z matką żadnych kontaktów.

Macaulay Culkin

Jeden z najsłynniejszych aktorów dziecięcych również musiał walczyć o swoje prawa z rodzicami. Gdy miał 14 lat, jego rodzice się rozstali i rozpoczęli walkę o majątek syna, który wówczas opiewał na kwotę 17 mln dolarów. Mimo że opiekę nad Macaulayem przejęła matka, aktor postanowił wytoczyć rodzicom sprawę w sądzie, aby sam mógł zarządzać swoimi pieniędzmi. Culkin wygrał sprawę, opłacił koszty prawne, jakie poniosła jego matka i zerwał kontakt z ojcem.

Zagraniczne filmy, które były kręcone w Polsce

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

NAJNOWSZE