Dystrykt 9 (2009) DVD

2010-03-09 20:49
Foto
Autor: eska.pl/cinema Ilustracja zastępcza

Obca cywilizacja uwięziona na naszej planecie. Wizjonerski film Petera Jacksona ("Władca pierścieni")

Obca cywilizacja uwięziona na naszej planecie. Wizjonerski film Petera Jacksona („Władca pierścieni”). Zaskakujący obraz współczesnego świata, w którym przybysze z kosmosu od lat żyją obok nas. Jak długo ludzie będą tolerować ich obecność na Ziemi? Jeszcze przed amerykańską premierą film okrzyknięto „Łowcą androidów” XXI wieku!

Dystrykt 9 tworzy alternatywną historię naszej planety” – mówi Jackson. „Wyobraźcie sobie, że ponad 20 lat temu, tysiące uciekinierów reprezentujących pozaziemską rasę przyjeżdża na Ziemię w uszkodzonym statku kosmicznym. Są łagodni i bezradni. Nie są w stanie sami się wyżywić, nie umieją komunikować swoich pragnień. Przybywają do Johannesburga, a rząd nie ma pojęcia, co z nimi zrobić. I tak obcy, mniejszość gatunkowa, zamieszkuje jedną z dzielnic miasta – dystrykt 9., która przez dziesięciolecia będzie nierozwiązanym problemem”.


Dystrykt 9 / District 9 (fantastycznonaukowy, USA, 2009, 112 min)

reżyseria i scenariusz: Neill Blomkamp
produkcja: Peter Jackson
obsada: Sharlto Copley, David James, Jason Cope, Vanessa HaywoodGrupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE