Dwóch papieży - data premiery i zwiastun filmu Netflix

2019-11-11 20:49 kw
Dwóch papieży
Autor: materiał prasowy

Tym razem nominowani do Oscarów reżyser Miasta Boga Fernando Meirelles i scenarzysta Anthony McCarten przeniosą na ekran opowieść odsłaniającą kulisy najbardziej dramatycznego dojścia do władzy ostatnich dwóch tysięcy lat.

Dwóch papieży - data premiery i zwiastun filmu Netflix. Na tle toczącej się za murami Watykanu walki tradycji z postępem i poczucia winy z przebaczeniem, dwie skrajnie różniące się postacie będą musiały stawić czoła przeszłości i znaleźć wspólny język. To wszystko, aby zapewnić przetrwanie Kościoła i nie stracić zaufania milionów wyznawców. Kiedy premiera filmu Dwóch papieży?

Dwóch papieży - fabuła

W 2012 roku kardynał Bergoglio (Jonathan Pryce), głęboko zawiedziony kierunkiem, w którym zmierza Kościół Katolicki, prosi papieża Benedykta (Anthony Hopkins), aby pozwolił mu przejść na emeryturę. Zamiast tego nękany wątpliwościami i stojący w obliczu skandalu Benedykt wzywa swojego najsurowszego krytyka i przyszłego następcę do Watykanu, aby wyjawić mu tajemnicę, która wstrząśnie podstawami Kościoła.

Dwóch papieży - kiedy premiera?

Film Dwóch papieży trafi do kin 13 grudnia. Na Netflix będzie dostępny od 20 grudnia.

Dwóch papieży - zwiastun

NAJNOWSZE