Dom pod Dwoma Orłami

i

Autor: Materiały TVP Dom pod Dwoma Orłami - streszczenie odcinków

Dom pod Dwoma Orłami, odcinek 9 - streszczenie szczegółowe. Co wydarzy się w serialu?

2023-02-24 13:41

Dom pod Dwoma Orłami, odcinek 9 - streszczenie szczegółowe. W domu zatrudniają Felę. To Polka, która będzie szpiegować dla gestapo. Do Breslau wkroczy Armia Czerwona, a konsekwencje tej wizyty będą tragiczne w skutkach. Co jeszcze wydarzy się w serialu i kiedy emisja 9. odcinka w TVP1?

Dom pod Dwoma Orłami - streszczenie 9 odcinka. Co się wydarzy w serialu? W Domu pod Dwoma Orłami zostaje zatrudniona Fela. To Polka, która ma szpiegować dla gestapo. Lisa szybko nawiązuje z nią jednak porozumienie. Fela pomaga jej opiekować się małą Helenką. Pewnego dnia zrywa ich z łóżek przymusowa ewakuacja. Lisa umieszcza w metalowej kasecie pamiątki oraz pamiętnik i chowa ją w piwnicy. W mieście panuje chaos i panika. Ludzie pragnący dostać się do pociągu tratują siebie nawzajem. W zamieszaniu Lisa traci z oczu córeczkę. Nie ma jej wśród tłumu, ani wśród leżących przed stacją ciał zamarzniętych dzieci. Lisa odnajduje ją po powrocie do domu. To Fela uratowała jej córeczkę. Tymczasem do Breslau wkracza Armia Czerwona. Dom pod Dwoma Orłami po przejściu wyzwoleńczej armii jest splądrowany. Fakt, że dziennik Lisy urywa się tak nagle jeszcze bardziej intryguje Mariannę. Nie wie co stało się zLisą i jej córeczką. Jedynym łącznikiem z tajemniczą przeszłością może być tylko Babcia Zofia. Ona, gdy skończyła się wojna może wracać do siebie. W wyniku jałtańskiego ładu jej dom, jak i cały dorobek życia, nie jest już jej własnością. Został bowiem upaństwowiony. Co więcej, ich rodzinne strony nie należą teraz do Polski, tylko do Związku Radzieckiego. Zofia Szablewska, przyjeżdża nie do Breslau, a do Wrocławia jako repatriantka. Zamieszkuje w Domu pod Dwoma Orłami. Jej współlokatorem jest Jan Liski, oficer Urzędu Bezpieczeństwa, który samotnie wychowuje Kazimierza Lacha, swego pasierba. W Domu pod Dwoma Orłami jest jeszcze jedno głodne i przestraszone dziecko wojny, Helenka. Choć Liski rozpoznaje w dziecku Niemkę, Zofia postanawia przygarnąć i zaopiekować się sierotą. Kiedy emisja 9. odcinka Domu pod Dwoma Orłami?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dom pod dwoma orłami - obsada. Kto jest kim? Aktorzy i bohaterowie w serialu TVP

Kupuję jedzenia na 5 dni za 70 zł - Kasia Węsierska | ESKA XD - Fit vlog #65

Dom pod Dwoma Orłami, odcinek 9 - kiedy w TV? Data i godzina emisji

Serial "Dom pod Dwoma Orłami" można oglądać w niedzielę na TVP1. Odcinek 9 zostanie pokazany 5 marca 2023 o godz. 20:20. Powtórka tego epizodu, ale również wszystkich pozostałych będzie udostępniona na platformie TVP VOD.

Sonda
Dom pod Dwoma Orłami to dobry serial?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE