Dobre seriale, które zostały wykończone przez pomysły scenarzystów

2022-07-24 17:05 aw
Magda M.
Autor: Materiały Prasowe Magda M.

Niestety, zdarza się, że nawet jeśli serial ma kilka lub kilkanaście sezonów i jest uwielbiany przez dziesiątki widzów, scenarzystom także zdarzają się poważne wpadki. Czasem są one do tego stopnia gigantyczne, że fani danej produkcji, przywiązani do swoich ulubionych bohaterów, piszą petycje do twórców z prośbą o zmianę ich losów! Które seriale zostały kompletnie położone przez nieprawdopodobne albo bezsensowne pomysły?

Te produkcje miały naprawdę ogromny potencjał! Co więcej, niektóre z nich nadal mają w Polsce lub nawet na całym świecie status kultowych. Widzowie po prostu nie przyjmują często do wiadomości, że dany wątek naprawdę się wydarzył. Czy chodzi o śmierć jednego z bohaterów czy też nieprawdopodobne zachowanie, które nijak mają się do charakteru postaci, te pomysły scenarzystów nie były udane.

Najgłupsze wątki w polskich serialach. W taki absurd nie uwierzyli nawet najwięksi fani

Przyjaciele (1994-2004)

Mimo że serial zakończył swoją emisję 15 lat temu, nadal jest jednym najpopularniejszych sitcomów wszech czasów. Niestety, nawet w Przyjaciołach jeden z wątków wzbudził niedowierzanie widzów. Chodzi o krótki romans Rachel i Joeya, którego świadkami byliśmy w 10 sezonie. Para, która kompletnie do siebie nie pasowała, szybko jednak doszła do wniosku, że nie będzie między nimi nic oprócz przyjaźni.

Lekarze (2012-2014)

Serial medyczny TVN początkowo zapowiadał się bardzo dobrze, a twórcy planowali stworzenie aż 6 sezonów. Niestety, wyniki oglądalności 4 były na tyle niskie, że produkcja musiała zakończyć się po 5. Partner głównej bohaterki, Maks, wyjechał na misję do Somalii, gdzie zakochał się w innej kobiecie. Z burzliwego romansu narodziło się dziecko, a kochanka Maksa zginęła w wypadku. Gdy Alicja, główna bohaterka, postanowiła wybaczyć Maksowi i zaopiekować się nieswoim dzieckiem, żywota dokonał także Maks. Uśmiercenie jednego z głównych bohaterów niestety nie zachęciło widzów do oglądania serialu.

Jak poznałem waszą matkę (2005-2014)

Ten serial przez wiele osób uważany jest za godnego następcę serialu Przyjaciele, jednak ogromna liczba widzów nie zgodziła się zaakceptować zakończenia, które w Jak poznałem waszą matkę zafundowali nam scenarzyści. Przez 9 sezonów serialu widzowie czekali, aby dowiedzieć się, z kim ostatecznie związał się Ted, aby na końcu okazało się, że tytułowa matka nie żyje od kilku lat. Fani Jak poznałem waszą matkę byli tak zawiedzeni zakończeniem serialu, że stworzyli petycja z prośbą o jego zmianę.

Magda M. (2005-2007)

Magda M. z Pawłem Małaszyńskim i Joanną Brodzik w rolach głównych to jeden z pierwszych polskich seriali dramatycznych, który nie był zwykłą telenowelą. Mimo że w czasie jego emisji bił rekordy popularności, jeśli chodzi o oglądalność, to z perspektywy czasu można się dopatrzeć w nim kilku poważnych absurdów. Chociażby biorąc pod uwagę, ile Magda, poważana prawniczka, ma wolnego czasu na spotkania z przyjaciółmi, zakupy, wychodzenie w trakcie pracy czy pomoc potrzebującym. Nie mówiąc także o wątku, w którym Piotr niespodziewanie wyjeżdża, nie mówiąc Magdzie, co jest tego powodem. 

Teoria wielkiego podrywu (2007-)

Leonard i Penny zdaniem wielu widzów tworzą jedną z najbardziej uroczych par w historii telewizji. Prawie każdy fan serialu mocno kibicuje im od samego początku. Dlatego trudno było uwierzyć, że w 8 sezonie Teorii wielkiego podrywu, gdy para jechała wziąć ślub w Vegas, Leonard wyznał Penny, że całował się z inną kobietą. Dlaczego chociaż w przypadku tej pary wszystko nie mogło po prostu pójść dobrze?

Jak się kręci sceny łóżkowe? 365 dni i nie tylko | To Się Kręci #7
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE