Czujesz to? To napalm, synu. Nic na świecie tak nie pachnie - skąd to cytat? Milionerzy

2019-01-07 19:05
Milionerzy
Autor: screen programy-online/milionerzy screen z player.pl

W czyim filmie padają takie słowa: 'Czujesz to? To napalm, synu. Nic na świecie tak nie pachnie. Uwielbiam zapach napalmu o poranku'? Jak brzmi odpowiedź na to pytanie z Milionerów?

Czujesz to? To napalm, synu. Nic na świecie tak nie pachnie. Uwielbiam zapach napalmu o poranku - w czyim filmie padają takie słowa? Jak brzmi odpowiedź na to pytanie z Milionerów i czy uczestnik umiał jej udzielić? Tak brzmiały warianty, które przedstawił mu Hubert Urbański: A) Francisa Forda Coppoli, B) Woody'ego Allena, C) braci Coen, D) Frederica Felliniego. 

Milionerzy: co pani Maria zrobiła z wygranym milionem?

Czujesz to? To napalm, synu. Nic na świecie tak nie pachnie - skąd to cytat?

Takie pytanie padło w Milionerach za gwarantowane 40 tys. zł. Mężczyzna, który je usłyszał, musiał wskazać, kto jest reżyserem filmu, w którym bohater wygłasza takie zdanie. Niestety, uczestnik nie wiedział, która odpowiedź jest poprawna. Postanowił skorzystać z telefonu do przyjaciela. Kolega, do którego zadzwonił, zasugerował odpowiedź B. Tak właśnie zaznaczył uczestnik. Niestety, nie była to dobra decyzja. Poprawna odpowiedź na to pytanie do A) Francisa Forda Coppoli.

Uwielbiam zapach napalmu o poranku - z jakiego to filmu?

Cytat, o którym mowa w pytaniu, pochodzi z filmu Czas Apokalipsy z 1979 roku, którego reżyserem jest Coppola. Ten film jest adaptacją opowiadania Jądro Ciemności, jednak jego fabuła została osadzona w czasie wojny w Wietnamie.

NAJNOWSZE