Cykl „Straszny film” w Stopklatce! Kiedy oglądać kultowe komedie?

2021-07-22 9:43 PK
Straszny film
Autor: Materiały prasowe Kino Polska

Pastisz kina grozy, łączący elementy czarnej komedii i horroru. W sierpniu Stopklatka zaprezentuje „Straszny film”, słynny cykl parodiujący znane wysokobudżetowe produkcje filmowe. Emisja od 13 sierpnia, w piątki o godz. 20:00.

„Straszny film” to wybuchowa mieszanka czarnej komedii i horroru, w której widzowie zobaczą parodię fabuły kultowych horrorów („Krzyku” i „Koszmaru minionego lata”), a także zapożyczone wątki i sceny z innych produkcji (m.in. „Matrixa”, „Szóstego zmysłu”, „Blair Witch Project”). Akcja filmu rozgrywa sięw małomiasteczkowym liceum, w którym dochodzi do przerażającej zbrodni. Z rąk zamaskowanego sprawcy ginie jedna z uczennic. Szybko okazuje się, że nie jest to ostatnie morderstwo. Bezlitosny nożownik zaczyna polować na grupę przyjaciół Cindy (Anna Faris). Młodzi ludzie uświadamiają sobie, że zbrodnie mogą być powiązane z wypadkiem, który wydarzył się rok wcześniej… Produkcja otrzymała m.in. nagrodę Teen Choice w kategorii Film lata. „Straszny film” odniósł tak spektakularny sukces w Stanach Zjednoczonych i za granicą, że doczekał się kontynuacji.

Sekrety serialu Królowa i Konkwistador | ESKA XD - Hotplota #27

Rok po sukcesie „Strasznego filmu” powstał jego sequel. „Straszny film 2” to kolejna część przygód grupy szalonych nastolatków. Tym razem ostrze satyry zostało wymierzone w takie hity, jak „Egzorcysta”, „Nawiedzony”, „Aniołki Charliego”, „Hannibal” czy „Mission: Impossible 2”. Szalony profesor Oldman (Tim Curry) i jego asystent Dwight (David Cross), zapraszają do swojego nawiedzonego domu grupę przyjaciół. Są wśród nich studentka Cindy (Anna Faris), niestroniący od używek Shorty (Marlon Wayans), zagubiony w sprawach damsko-męskich Ray (Shawn Wayans), odważna Brenda (Regina Hall), powabna Theo (Kathleen Robertson) oraz zwariowana Alex (Tori Spelling). Grupa znajomych nie zdaje sobie sprawy, że szaleni naukowcy chcą przeprowadzić na nich pewien makabryczny eksperyment. Produkcja zdobyła nagrodę Teen Choice w kategorii Ulubiony film, którego wg twoich rodziców nie powinieneś oglądać oraz nominację w kategorii Film lata.

Straszny film
Autor: Materiały prasowe Kino Polska

„Straszny film 3” to kontynuacja serii i kolejna porcja parodii wielkich hitów (m.in. „The Ring”, „Znaków”, „Teksańskiej masakry piłą mechaniczną” oraz „Władcy pierścieni”). Z pierwotnej obsady pozostały Anna Faris i Regina Hall. Na ekranie pojawią się także: Charlie Sheen, Eddie Griffin, Pamela Anderson oraz komik Leslie Nielsen. Tym razem ambitna reporterka Cindy Campbell (Anna Faris) zajmuje się tropieniem tajemniczych, niewyjaśnionych zjawisk. Szczególnie zainteresują ją kręgi pojawiające się na polu byłego pastora, Toma Logana (Charlie Sheen). Sprawy dodatkowo komplikują się, gdy przyjaciółka Cindy umiera po obejrzeniu kasety wideo. Reporterka szuka rozwiązania zagadki, tymczasem światu zagraża inwazja kosmitów. Film otrzymał nagrodę MTV, Złoty Popcorn dla Simona Cowella za najlepszą rolę „cameo” oraz dwie nominacje do Teen Choice w kategorii Ulubiony film, którego wg twoich rodziców nie powinieneś oglądać i Kids Choice w kategorii Ulubiona aktorka – Queen Latifah.

Kiedy oglądać:

  • „Straszny film” – piątek, 13 sierpnia o godz. 20:00
  • „Straszny film 2” – piątek, 20 sierpnia o godz. 20:00
  • „Straszny film 3” – piątek, 27 sierpnia o godz. 20:00
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE