Cudowne lata - powstanie remake serialu z czarnoskórą rodziną

2020-07-10 11:32 Alicja Wójcik
Cudowne lata
Autor: EAST NEWS

Cudowne lata to jeden z najbardziej kultowych seriali lat 90. Trudno znaleźć w Polsce osobę, której dzieciństwo czy czas dorastania przypadałby właśnie na ten okres, która nie kojarzyłaby tej produkcji i charakterystycznej czołówki z piosenką With a Little Help from My Friends wykonywaną przez Joe Cockera. Po niemal trzydziestu latach od zakończenia emisji Cudownych lat w Stanach Zjednoczonych podjęto decyzję o stworzeniu zupełnie nowej wersji serialu.

Cudowne lata - w planowanym remake'u serialu zobaczymy czarnoskórą rodzinę. Co już wiadomo o produkcji i kiedy możemy spodziewać się jej na ekranach? W Polsce Cudowne lata emitowane były w Telewizji Polskiej od 1990 roku aż do połowy lat dziewięćdziesiątych. Pierwotnie jednak w Stanach Zjednoczonych emitowany serial ukazywał się od 1988 do 1993 roku..

Cudowne lata - powstanie remake serialu z czarnoskórą rodzina

Fabuła serialu Cudowne lata przedstawiała codzienne życie amerykańskiej rodziny Arnoldów na przełomie lat 60. i 70. Głównym bohaterem był nastoletni Kevin i to jego oczami mogliśmy oglądać poruszane w produkcji problemy, a także historię jego dorastania. W postać Kevina wcielał się Fred Savage, który został reżyserem nowej wersji Cudownych lat.

Jak podaje serwis CNN, nowa wersja Cudownych lat ma być osadzona w tych samych latach, co pierwowzór, i skupiać się na losach czarnoskórej rodziny z klasy średniej, mieszkającej w Montgomery w stanie Alabama. Decyzja o stworzeniu takiego remake'u serialu jest wynikiem walki o sprawiedliwość rasową - ruch ten bardzo mocno przybrał na sile na całym świecie po śmierci George'a Floyda. Póki co nie są znane szczegóły obsady serialu ani nawet przybliżona data premiery - jednak z racji tego, że prace są na razie w bardzo początkowej fazie, remake'u Cudownych lat powinniśmy spodziewać się raczej nie wcześniej niż w drugiej połowie 2021 roku,

Filmy dla młodzieży - najlepsze filmy o nastolatkach.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

NAJNOWSZE