Cowboy Bebop

i

Autor: Materiały prasowe Netflix

Cowboy Bebop - największa porażka w serwisie Netflix. Co nie spodobało się widzom?

2021-12-13 15:32

Netflix oficjalnie potwierdza, że 2. sezon serialu "Cowboy Bebop" nie powstanie i skasował cały projekt już w pierwszych tygodniach po premierze. Widzowie zasypują produkcję negatywnymi komentarzami, a rozczarowania w szczególności nie ukrywają fani anime. Co poszło nie tak?

Cowboy Bebop - największa porażka w serwisie Netflix. "Cowboy Bebop" to japoński serial anime, który cieszył się ogromną oglądalnością w latach 1998-1999. Netflix stwierdził, że sięgnie po kultową animację i stworzy własną aktorską wersję. Tak też się stało i nowe odcinki zadebiutowały na platformie 19 listopada 2021 roku. Już w pierwszych dniach twórcy spotkali się z ogniem krytyki, a chwilę później władze streamingowego serwisu zdecydowały, że kolejny sezon na pewno nie powstanie. Co dokładnie nie spodobało się widzom?

Cowboy Bebop - o czym jest?

Cała produkcja to kosmiczny western akcji, który opowiada o losach trójki bohaterów - łowcach nagród, którzy uciekają przed przeszłością. Wszyscy się od siebie różnią, ale każdy z nich potrafi być śmiertelnie niebezpieczny. Wielkie trio porywa najgroźniejszych przestępów z całego Układu Słonecznego. Oczywiście nie robią tego za darmo, tylko za odpowiednim wynagrodzeniem. W rolach głównych John Cho, Mustafa Shakir oraz Daniella Pineda.

Sonda
Czy uważasz, że decyzja o wycofaniu serialu "Cowboy Bebop" jest dobra?

Cowboy Bebop - co nie spodobało się widzom?

Serial pojawił się na platformie 19 listopada i już w pierwszych tygodniach ogłoszono go jedną z największych klap Netfliksa. Produkcja zbiera negatywne komentarze nie tylko od krytyków, ale również samych widzów. W szczególności fani anime nie ukrywają swojego niezadowolenia. Mówi się, że "Cowboy Bebop" jest zdecydowanie gorszy od swojego pierwowzoru. Twórcy zdecydowali się bezmyślnie skopiować sceny z kultowej animacji i niestety nie zrobili tego dobrze. Rykoszetem dostali również bohaterowie. Produkcja wymieszała oryginalną fabułę z fabularną wizją filmowców i nie spodobało się to większości widzom. Wysoki koszt produkcji niestety nie uratował tego serialu. Netflix zrezygnował z planów na kontynuację i następne odcinki na pewno nie powstaną.

ESKA XD #037 - GENZIE, WIEDŹMIN, ELIF, STOCH