Copa America 2021 - najlepsze mecze, faworyci, gdzie oglądać, transmisja w Polsce

2021-06-16 15:05 Adrian Rybak
Copa America 2021 - Lionel Messi
Autor: Fotoarena/Sipa USA/East News

Copa America 2021 to turniej, który podobnie jak Euro 2020 wywołuje wiele emocji wśród kibiców piłki nożnej. Fani futbolu z Ameryki Południowej mogą oglądać mecze najlepszych drużyn. Na murawie pojawiają się wielkie gwiazdy, jak np. Lionel Messi. Można oglądać spotkania z polskim komentarzem. Gdzie szukać transmisji?

Copa America to nic innego jak Mistrzostwa Ameryki Południowej w piłce nożnej. Ich organizacją zajmuje się CONMEBOL, tamtejszy odpowiednik UEFA. Tegoroczna edycja przyniosła organizatorom wiele problemów. Początkowo turniej miał się odbyć w dwóch krajach - Kolumbii i Argentynie. Jednak bardzo trudna sytuacja polityczna w kraju ze stolicą w Bogocie sprawiła, że Kolumbia straciła prawa do organizacji. Argentyna została więc sama, ale ostatecznie także nie zorganizowała Copa America. Na kilka tygodni przed rozpoczęciem turnieju konieczne było zmienienie gospodarza. Spekulowano, że mogą nim zostać Stany Zjednoczone, ale ostatecznie mistrzostwa postanowiono zorganizować w Argentynie, która ma odpowiednią infrastrukturę po Mundialu 2014. Copa America 2021 już trwa i można ją oglądać w polskiej telewizji. Gdzie lecą mecze?

Piosenki na Euro - Endless Summer, Can You Hear Me i wiele innych. Pamiętacie je wszystkie?

Copa America 2021 - transmisja w TV i online

W Polsce prawa do transmisji Copa America 2021 uzyskała Telewizja Polska. Wszystkie spotkania zostaną pokazane w TVP Sport oraz na stronie internetowej sport.tvp.pl. Tam można też znaleźć szczegółowy terminarz przedstawiający daty i godziny wszystkich spotkań turnieju. Kiedy odbędą się najciekawsze mecze? Sprawdź niżej.

Copa America 2021 - najciekawsze mecze

Najciekawsze mecze turnieju Copa America 2021 rozpoczną się dopiero w fazie pucharowej, jednak faza pucharowa także zapewni kilka ciekawych spotkań. Za nami już ciekawy mecz Argentyna - Chile, który zakończył się remisem, ale mogliśmy podczas niego zobaczyć gola Lionela Messiego. Na które rozgrywki najbardziej zwrócić uwagę? Sprawdź listę:

  • Argentyna - Urugwaj, 19.06.2021
  • Urugwaj - Chile, 21.06.2021
  • Brazylia - Kolumbia, 24.06.2021
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE