Co nas kręci, co nas podnieca

2010-11-21 20:29
Foto
Autor: eska.pl/cinema Ilustracja zastępcza

Woody Allen!!! ;)))

Woody Allen powraca z nową komedią, w zgodnej opinii widzów i krytyków, najśmieszniejszą od lat: „Co nas kręci, co nas podnieca”. W Cannes najnowsza produkcja Allena została przyjęta entuzjastycznie – publiczność nagrodziła film owacją na stojąco.

Fabuła, jak zwykle u mistrza pikantnego humoru, porusza tematykę relacji damsko - męskich, które są dla Allena niewyczerpanym źródłem komediowych inspiracji. 20-letnia Melody (Evan Rachel Wood) ucieka od małomiasteczkowej rodzinnej sielanki i znajduje tymczasową przystań w nowojorskim mieszkaniu ekscentrycznego geniusza Borisa (Larry David).

W nowym mieście wszystko wydaje się ciekawe i kuszące, a kolejne miłosne perypetie pięknej Melody postawią na głowie nie tylko jej życie, ale także wyzwolą nieoczekiwane żądze w jej statecznej matce (znakomita Patricia Clarkson), która przybyła do Nowego Jorku, by uratować córkę z rąk namiętnych amantów.


Co nas kręci, co nas podnieca / Whatever Works (komedia obyczajowa, USA, Francja, 2009, 92 min)
premiera kino: 19 czerwca 2009 (Świat), 9 kwietnia 2010 (Polska)
premiera DVD/Blu-ray: 18 paździenika/5 listopada 2010

scenariusz i reżyseria: Woody Allen
obsada: Ed Begley Jr., Patricia Clarkson, Larry David, Conleth Hill
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE