Reality show

Big Brother zwycięzcy. Kto wygrał? Sprawdzamy, co się z nimi stało po wyjściu z domu Wielkiego Brata

Zwycięzcy programu "Big Brother" wciąż budzą ciekawość i wiele osób zastanawia się, jak potoczyły się ich losy po programie. Niestety, większość z nich przepadła w odmętach show biznesu. Są i tacy, o których nadal się pamięta, choć od kilku lat nie ma ich już wśród nas. Zobaczcie w naszej galerii ZDJĘĆ, kto wygrał "Big Brothera". Oto zwycięzcy wszystkich edycji słynnego reality-show!

Spis treści

 1. "Big Brother" w Polsce ma już 23 lata
 2. Kto wygrał 1. "Big Brothera" w Polsce?
 3. "Big Brother" - zwycięzcy wszystkich edycji
 4. Zwycięzcy "Big Brothera" kiedyś i dziś. Co u nich słychać?

"Big Brother" w Polsce ma już 23 lata

"Big Brother" to słynny reality show, który od lat przyciąga uwagę milionów widzów na całym świecie. W Polsce program również zdobył ogromną popularność i szybko stał się telewizyjnym fenomenem.

"Big Brother" zadebiutował w Polsce w 2001 roku i od tego czasu doczekał się w sumie siedmiu edycji. W marcu 2024 r. minęły już 23 lata od emisji 1. odcinka kontrowersyjnego programu.

Wpływ "Big Brothera" na telewizję i społeczeństwo jest niezaprzeczalny. To właśnie na fali popularności tego programu powstały kolejne formaty, których głównym założeniem było podglądanie grupy uczestników odizolowanych od świata zewnętrznego. "Bar", czy popularne obecnie randkowe programy takie jak "Love Island" i czerpią garściami z pomysłów twórców "Big Brothera".

Polecamy: Uczestnicy "Big Brothera" kiedyś i dziś. Ależ oni się zmienili!

Nie jest tajemnicą, że dla uczestników udział w popularnym reality show jest przepustką do sławy. Nie wszystkim była jednak pisana wielka kariera. Co dziś robią zwycięzcy programu "Big Brother"?

Kto wygrał 1. "Big Brothera" w Polsce?

Zwycięzcą 1. polskiej edycji "Big Brothera" został Janusz Dzięcioł, komendant straży miejskiej w Świeciu. Widzowie z miejsca go pokochali za szczerość, dobroć i koleżeństwo. "Wygrał ten program, bo był po prostu wspaniałym człowiekiem. My byliśmy jak ogień i woda. Ja przebojowa, rozrywkowa, otwarta, a on był stonowany, ciepły. I tym zwyciężył, za to ludzie go pokochali i darzyli go wielką sympatią" – wspominała w rozmowie z "Dzień Dobry TVN" Manuela Michalak, która była o krok od zwycięstwa w "Big Brotherze".

Janusz Dzięcioł był najstarszym w grupie uczestników historycznej, pierwszej edycji "Big Brothera" w Polsce. Wielu traktowało go jak ojca, a on świetnie sprawdzał się w roli opiekuna w domu Wielkiego Brata. Fani programu do dziś wspominają, jak zrezygnował z wykonania telefonu do rodziny w zamian za papierosy dla pozostałych mieszkańców programowej willi.

Janusz Dzięcioł wygrał "Big Brothera" i zgarnął 500 000 złotych. Na co przeznaczył wygraną? "Wybudowałem dom, kupiłem samochód i wydałem córkę za mąż" - opowiadał w "Dzień Dobry TVN". Po zwycięstwie próbował swoich sił w polityce. Był posłem na Sejm VI i VII kadencji.

Janusz Dzięcioł zginął w wypadku, do którego doszło na przejeździe kolejowo-drogowym w Białym Borze w 2019 roku. Ulubieniec widzów zginął zaledwie 100 metrów od swojego domu. Jego śmierć wstrząsnęła Polską.

"Big Brother" - zwycięzcy wszystkich edycji

 • Janusz Dzięcioł – 1. edycja,
 • Marzena Wieczorek – 2. edycja,
 • Piotr Borucki – 3. edycja,
 • Jola Rutowicz – 4. edycja,
 • Jarosław Jakimowicz – 5. edycja (część VIP),
 • Janusz Strączek – 5. edycja (część druga),
 • Magdalena Wójcik – 6. edycja,
 • Kamil Lemieszewski – 7. edycja.

Przeczytaj także: Tak dziś wygląda Jola Rutowicz! Teraz trudno ją rozpoznać

Zwycięzcy "Big Brothera" kiedyś i dziś. Co u nich słychać?

Sprawdziliśmy, jak dziś się wiedzie pozostałym zwycięzcom "Big Brothera". Sprawdźcie w galerii, co słychać u tych, którzy triumfowali w kontrowersyjnym reality show. Kamil Lemieszewski zmienił się nie do poznania a Marzena Wieczorek zrezygnowała z życia na świeczniku i poświęciła się swojej największej pasji.

Frytka z Big Brother po latach. Po skandalistce z show nie ma już śladu!