Reality show

"Bar": pierwsi uczestnicy. Co dziś u nich słychać?

Co słychać u byłych uczestników programu "Bar"? Jak się zmienili? Wśród nich są m.in. Doda i Iwona Węgrowska. Pamiętacie, kto jeszcze pracował w barze i zasiadał na "gorących krzesłach"? Sprawdziliśmy, jak potoczyły się losy najbardziej znanych uczestników jednego z pierwszych polskich reality show.

Spis treści

  1. Program "Bar" - jeden z pierwszych reality show w Polsce 
  2. Ponad stu uczestników "Baru" 
  3. Osiemnastoletnia Doda debiutowała w "Barze"
  4. "Bar" wypromował więcej gwiazd 
  5. Programy reality show w Polsce 

Program "Bar" - jeden z pierwszych reality show w Polsce 

Na początku lat dwutysięcznych w Polsce zaczęły pojawiać się programy typu reality show. Nowość szybko zdobyła zainteresowanie fanów, a programy, takie jak "Big Brother" czy "Bar" ściągały przed ekrany telewizorów rzesze widzów. 

"Bar" zadebiutował na antenie Polsatu w 2002 roku. Zadaniem jego uczestników była praca w jednym z lokali we Wrocławiu i zrobienie jak największego dziennego utargu. O pozostaniu w programie decydowały zarówno osoby biorące udział w zmaganiach, jak i publiczność. 

Program doczekał się w Polsce pięciu edycji oraz edycji specjalnej "Bar- Europa", która została wyemitowana w 2005 roku. W roli prowadzącego "Bar" widzowie mogli zobaczyć Krzysztofa Ibisza.

Ponad stu uczestników "Baru" 

We wszystkich odsłonach programu wzięło udział ponad stu uczestników. Podczas gdy jedni nie zwrócili szczególnie uwagi fanów, inni mocno dali się im poznać. Wśród najpopularniejszych uczestników show nie sposób nie wymienić między innymi:

  • Doroty "Dody" Rabczewskiej,
  • Iwony Węgrowskiej,
  • Mai "Frytki" Frykowskiej,
  • Magdy Mądrej,
  • Adriana Urbana.

Część osób biorących udział w programie, już po jego zakończeniu, miało swoje "5 minut sławy". Kto je wykorzystał i do dziś jest rozpoznawalny? A dla kogo udział w programie był tylko drobnym epizodem w życiu? 

Osiemnastoletnia Doda debiutowała w "Barze"

Świat poznał Dodę w drugiej edycji programu "Bar". Zaledwie osiemnastoletnia uczestniczka była już wokalistką zespołu Virgin i dzięki udziałowi w show chciała wypromować swoją grupę. 

To była bardzo dobra decyzja. Poszłam do tego programu w połowie, gdy już trwał, z określonymi intencjami — żeby wypromować swój zespół, żeby wypromować moją pierwszą płytę. To był bardzo dobry, PR-owy ruch, który zrodził się w mojej nastoletniej głowie. Nie żałuję tego wcale - wyznała po latach w rozmowie z "Onetem". 

Młoda Dorota Rabczewska dała się poznać w programie jako odważna dziewczyna z ciętym językiem i często ekstrawaganckim stylem ubierania się. Co ciekawe, będąc jeszcze w "Barze" zaczęła spotykać się z Radosławem Majdanem, który w późniejszym czasie został jej mężem. 

Zobacz także: Doda została ukarana za seks!

"Bar" wypromował więcej gwiazd 

Doda nie jest jedyną gwiazdą, której karierę zapoczątkował "Bar". Sprawdziliśmy, co dziś słychać u najbardziej znanych uczestników reality show. Kto dalej działa w show-biznesie, a kto się z niego całkowicie wycofał? Szczegóły znajdziesz w poniższej galerii 

Programy reality show w Polsce 

Popularność telewizyjnych reality show nie maleje. Widzowie nadal kochają oglądać na ekranach życie innych ludzi. Aktualnie do najpopularniejszych tego typu programów należą m.in. Rolnik szuka żonySanatorium miłościLove Island: Wyspa miłości czy Ślub od pierwszego wejrzenia

Listen on Spreaker.