Avenue 5 – fabuła, obsada i data premiery nowego serialu komediowego HBO

2020-01-14 21:48 kw
Avenue 5
Autor: materiał prasowy

Pomysłodawcą nowego serialu komediowego HBO jest Armando Iannucci, który wraz Simonem Blackwellem i Tony’m Rochem jest autorem scenariusza. Wszyscy trzej pełnili także obowiązki producentów wykonawczych. Pozostałymi producentami wykonawczymi serialu Avenue 5 są Kevin Loader oraz Will Smith, obowiązki producenta współwykonawczego pełnił Peter Fellows. Producentem jest także Steve Clark-Hall. Już teraz na EskaCINEMA.pl znajdziecie fabułę, obsadę oraz datę premiery serialu Avenue 5.

Avenue 5 – fabuła, obsada i data premiery nowego serialu komediowego HBO. Armando Iannucci jest autorem scenariusza, reżyserem i producentem wielu głośnych telewizyjnych i radiowych produkcji komediowych. Stworzony przez niego serial komediowy HBO Figurantka zdobył liczne nagrody, w tym trzy statuetki Emmy dla najlepszej produkcji komediowej. W 2017 roku Armando Iannucci wydał książkę o muzyce klasycznej Hear Me Out oraz napisał scenariusz i wyreżyserował czarną komedię Śmierć Stalina, która była nominowana w dwóch kategoriach do nagrody BAFTA i zdobyła Europejską Nagrodę Filmową dla najlepszej komedii. 

Avenue 5 - fabuła

Akcja najnowszego serialu HBO Avenue 5 toczy się w niedalekiej przyszłości. Podróże po Układzie Słonecznym nie są już pomysłem rodem z literatury science-fiction, ale prężnie rozwijającą się, wycenianą na setki miliardów dolarów, gałęzią turystyki. W roli głównej w produkcji występuje Hugh Laurie jako Ryan Clark - pewny siebie i czarujący kapitan luksusowego kosmicznego wycieczkowca Avenue 5, którego pasażerowie mają do swojej dyspozycji wykwintną restaurację, taras widokowy i lekcje jogi. W pierwszym odcinku turystyczny prom kosmiczny Avenue 5 wyrusza w trwającą osiem tygodni podróż dookoła Saturna i wszystko wydaje się być dopięte na ostatni guzik. Kiedy jednak na pokładzie niespodziewanie dochodzi do awarii, Ryan i jego załoga muszą uspokajać niezadowolonych pasażerów i znaleźć sposób, żeby poradzić sobie z nieoczekiwanym rozwojem wydarzeń na statku, do czego powinni być, ale nie są, przygotowani.

Avenue 5 - obsada

Obok Hugh Lauriego (zdobywcy Złotego Globu za główną rolę w serialu Dr House) w serialu występują:

  • Josh Gad jako miliarder Herman Judd, czyli człowiek, który firmuje swoją twarzą i nazwiskiem spółkę Avenue 5,
  • Zach Woods jako Matt Spencer - szef działu obsługi klienta,
  • Rebecca Front jako obdarzona silną wolą pasażerka Karen Kelly,
  • Suzy Nakamura jako Iris Kimura, prawa ręka Judda,
  • Lenora Crichlow jako inżynierka Billie McEvoy,
  • Nikki Amuka-Bird jako Rav Mulcair - szefowa centrum kontroli misji
  • Ethan Phillips jako Spike Martin, entuzjasta aeronautyki i były astronauta.

Avenue 5 - data premiery

Premiera serialu HBO Avenue 5 odbędzie się w HBO i HBO GO 20 stycznia. W serwisie HBO GO pierwszy odcinek dodany zostanie nad ranem. Na antenie HBO emisja zaplanowana została tego samego dnia o godzinie 21.10. Kolejne odcinki będą emitowane co tydzień o tej samej porze.

NAJNOWSZE