Apokawixa nadchodzi! Tak wygląda pierwszy polski film o zombie

2022-07-04 19:55 Leon Pietrzak
Apokawixa
Autor: Materiały prasowe

Zdana matura, wakacje, plaża, melanż życia i… TO. Wygląda na to, że to będzie pierwszy taki film w Polsce. "Apokawixa" nadchodzi i nie ogląda się za siebie. Co jeszcze wiemy o nowym filmie w reżyserii Xawerego Żuławskiego? Zobaczcie teaser i datę kinowej premiery.

Apokawixa to horror nad Bałtykiem i historia grupy maturzystów, którzy – zmęczeni kolejnymi lockdownami – postanawiają zorganizować „melanż życia”. Mimo niepokojąco wysokiego stężenia sinic w Bałtyku i przypadków dziwnych zakażeń początkowo wszystko idzie normalnie – plaża, taniec, seks, picie, miłosne uniesienia i rozczarowania. Z minuty na minutę całość jednak zaczyna wymykać się spod kontroli. Nowa produkcja Żuławskiego zapowiada się pierwszym filmem o zombie w Polsce.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dom z papieru za kulisami, koreańskie maski i serial o Berlinie. TEGO nie wiedzieliście!

Filmy, których akcja dzieje się TYLKO w jednym miejscu | To Się Kręci #4

Apokawixa - obsada

W filmie występują obiecujący aktorzy młodego pokolenia: Mikołaj Kubacki, Waleria Gorobets, Natalia Pitry, Alicja Wieniawa-Narkiewicz, Mariusz Urbaniec, Aleksander Kaleta, Mikołaj Matczak, Marta Stalmierska, Monika Mikołajczak, Oskar Wojciechowski. Partnerują im m.in.: Sebastian Fabijański, Tomasz Kot, Cezary Pazura i Matylda Damięcka.

Sonda
Gdzie najczęściej oglądasz filmy?

Apokawixa - data premiery. Kiedy w kinie?

„To przyszło z wody” - takimi słowami zapowiadają twórcy swoją nową produkcję. Xawery Żuławski powiedział, że zobaczymy w filmie nie tylko imprezę, która wymknęła się spod kontroli, ale również jej efekty - katastrofę na tle ekologicznym. Nowy tytuł to na pewno coś świeżego w repertuarze polskiej kinematografii. Obrazek trafi do kin 7 października 2022. Poniżej udostępniamy zapowiedź wideo.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE