Apokawixa nadchodzi! Tak wygląda pierwszy polski film o zombie

2022-07-04 19:55 Leon Pietrzak
Apokawixa
Autor: Materiały prasowe

Zdana matura, wakacje, plaża, melanż życia i… TO. Wygląda na to, że to będzie pierwszy taki film w Polsce. "Apokawixa" nadchodzi i nie ogląda się za siebie. Co jeszcze wiemy o nowym filmie w reżyserii Xawerego Żuławskiego? Zobaczcie teaser i datę kinowej premiery.

Apokawixa to horror nad Bałtykiem i historia grupy maturzystów, którzy – zmęczeni kolejnymi lockdownami – postanawiają zorganizować „melanż życia”. Mimo niepokojąco wysokiego stężenia sinic w Bałtyku i przypadków dziwnych zakażeń początkowo wszystko idzie normalnie – plaża, taniec, seks, picie, miłosne uniesienia i rozczarowania. Z minuty na minutę całość jednak zaczyna wymykać się spod kontroli. Nowa produkcja Żuławskiego zapowiada się pierwszym filmem o zombie w Polsce.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dom z papieru za kulisami, koreańskie maski i serial o Berlinie. TEGO nie wiedzieliście!

Filmy, których akcja dzieje się TYLKO w jednym miejscu | To Się Kręci #4

Apokawixa - obsada

W filmie występują obiecujący aktorzy młodego pokolenia: Mikołaj Kubacki, Waleria Gorobets, Natalia Pitry, Alicja Wieniawa-Narkiewicz, Mariusz Urbaniec, Aleksander Kaleta, Mikołaj Matczak, Marta Stalmierska, Monika Mikołajczak, Oskar Wojciechowski. Partnerują im m.in.: Sebastian Fabijański, Tomasz Kot, Cezary Pazura i Matylda Damięcka.

Sonda
Gdzie najczęściej oglądasz filmy?

Apokawixa - data premiery. Kiedy w kinie?

„To przyszło z wody” - takimi słowami zapowiadają twórcy swoją nową produkcję. Xawery Żuławski powiedział, że zobaczymy w filmie nie tylko imprezę, która wymknęła się spod kontroli, ale również jej efekty - katastrofę na tle ekologicznym. Nowy tytuł to na pewno coś świeżego w repertuarze polskiej kinematografii. Obrazek trafi do kin 7 października 2022. Poniżej udostępniamy zapowiedź wideo.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE