Gwiazdy

Andżelika Piechowiak przez siedem lat była gwiazdą "M jak miłość". Czym dziś zajmuje się serialowa Mirka?

"M jak miłość" gości na ekranach już od blisko 23 lat. W tym czasie w obsadzie serialu dochodziło do wielu zmian. Pamiętacie jeszcze Mirkę, która była jedną z kochanek Pawła? W rolę bizneswoman wcieliła się aktorka Andżelika Piechowiak. Sprawdzamy, co dziś słychać u byłej gwiazdy serialu. Czym dzisiaj się zajmuje?

Spis treści

  1. Andżelika Piechowiak była gwiazdą "M jak miłość" 
  2. Andżelika Piechowiak - kariera aktorska 
  3. Czym dziś zajmuje się Andżelika Piechowiak? 
  4. Zobacz, jak zmieniła się Andżelika Piechowiak, czyli Mirka z "M jak miłość" 

Andżelika Piechowiak była gwiazdą "M jak miłość" 

"M jak miłość" jest jednym z ulubionych seriali Polaków. Produkcja TVP2 o sadze Mostowiaków jest emitowana już od blisko 23 lat. Nic więc dziwnego, że w jego obsadzie dochodziło w tym czasie do wielu zmian. Jedni aktorzy się pojawiali, podczas gdy inni znikali z ekranów. Jedną z aktorek, która przez siedem lat była związana z serialem jest Andżelika Piechowiak, która wcielała się w postać Mirki. 

Grana przez Piechowiak Mirosława Kwiatkowska była stanowczą bizneswoman, która twardo stąpała po ziemi. Była szefową, a później przyjaciółką Kingi (Katarzyna Cichopek). Urodziwa szefowa bratowej nie uszła uwadze Pawła (Rafał Mroczek). Między nim a Mirką wywiązał się romans, który próbowali utrzymać w tajemnicy. Po zakończeniu intymnej relacji, Mirka związała się z  Irkiem (Maciej Jachowski). Para została rodzicami chrzestnymi Mikołaja, syna Kingi i Piotrka. 

Wątek Mirki i Irka zakończył się w 2015 roku. Oboje zniknęli z serialu po tym, jak grani przez nich bohaterowie wyjechali do Poznania. 

Andżelika Piechowiak - kariera aktorska 

Aktorka przyszła na świat 16 września 1980 roku w Świnoujściu. W 2003 roku została absolwentką Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Już rok później zdobyła ogólnopolską rozpoznawalność dzięki roli Hani w serialu "Lokatorzy". 

Aktorka zaczęła jednak już wcześniej pojawiać się na szklanym ekranie. Zagrała gościnnie m.in. w serialach "Złotopolscy" czy "Plebania". 

Andżelikę Piechowiak fani znają także z filmu "Och, Karol" czy serialu "Dziewczyny ze Lwowa". 

Czym dziś zajmuje się Andżelika Piechowiak? 

Serialowa Mirka od kilku lat nie pokazuje się już w filmach i serialach. Jedną z jej ostatnich ról był gościnny występ w serialu "W rytmie serca" w 2018 roku. To jednak nie oznacza, że gwiazda spoczęła na laurach! Andżelika Piechowiak od wielu lat jest związana z teatrem. Nie jest tylko aktorką, ale zajmuje się także produkcją seriali. 

Każdy aktor chce spróbować grania w filmach czy w serialach. Ja grałam w nich nieprzerwanie przez 12 lat po skończeniu szkoły teatralnej, nie mam więc poczucia niedosytu. Wiem, że to brzmi banalnie, że dopiero w teatrze aktor czuje się aktorem, ale trochę tak jest. Granie w teatrze to jest zupełnie inny rodzaj skupienia, pracy, kontaktu z widzem. A spotykanie na scenie takich aktorów, jakich ja miałam przyjemność spotkać, to ogromna nauka i przyjemność - mówiła w wywiadzie dla Wirtualnej Polski. 

Serialowa Mirka kocha zwierzęta, a przede wszystkim koty.  Andżelika Piechowiak jest autorką książki „Koty i ich sławni ludzie”. Pisała także felietony do magazynu „Kocie sprawy”.

Czytaj także: Katarzyna Cichopek i jej ślub w "M jak miłość"

 

Aktorka przez sześć lat była związana z Michałem Lesieniem, którego poznała na planie "Lokatorów". Od 2016 roku jest żoną dziennikarza i fotografa Rafała Olejniczaka, z którym ma córkę. 

Zobacz, jak zmieniła się Andżelika Piechowiak, czyli Mirka z "M jak miłość"