Allison Mack z Tajemnic Smallville werbowała kobiety do seksualnej sekty NXIVM

2019-04-09 10:45
Allison Mack
Autor: Splash News/EAST NEWS Allison Mack

Aktorka znana przede wszystkim jako Chloe Sullivan z kultowego już dziś serialu Tajemnice Smallville stanęła przed sądem. Prokuratura postawiła jej zarzuty handlu ludźmi oraz zmuszania do pracy kobiet w sekcie seksualnej NXIVM, która z pozoru zajmowała się wspieraniem ludzi i szkoleniami z rozwoju osobistego. Allison Mack grozi nawet 20 lat pozbawienia wolności.

Allison Mack z Tajemnic Smallville werbowała kobiety do seksualnej sekty NXIVM. Zarzuty zostały jej postawione już na początku 2018 roku, jednak wówczas Mack wszystkiemu zaprzeczała. Dopiero podczas rozprawy, która miała miejsce 8 kwietnia 2019, roku aktorka przyznała się do wszystkich postawionych jej zarzutów.

Allison Mack przyznała, że zajmowała się handlem ludźmi

Podczas rozprawy Mack przyznała, że zajmowała się werbowaniem kobiet do sekty NXIVM, której prezesem jest Keith Raniere. Aktorka m.in. manipulowała kobietami, aby zgadzały się sypiać z Raniere'em i używała szantażu, jeśli nie chciały brać udziału w seksualnych praktykach. Kobiety werbowane przez Mack miały być także zmuszane do pracy. Aktorka przyznała się do winy, a na sali sądowej powiedziała m.in.:

Doszłam do wniosku, że muszę wziąć pełną odpowiedzialność za swoje działania, dlatego przyznaję się dziś do winy. Dołączyłam do NXIVM, aby odnaleźć cel. Wierzyłam, że Raniere naprawdę chce pomagać ludziom. Myliłam się.

NXIVM - co to za firma?

NXIVM została założona w 1998 przez Keitha Raniere'a oraz Nancy Salzman. Pierwotnie firma oferowała seminaria z rozwoju osobistego oraz tzw. Executive Success Programs, czyli szkolenia, które miały pomóc odnaleźć ludziom szczęście w życiu. Dziennikarze odkryli jednak, że firma działa na zasadzie piramidy finansowej i jest jedynie przykrywką dla seksualnego kultu. Wyrok w sprawie Allison Mack ma zapaść 11 września 2019.

NAJNOWSZE