Aladyn 2 powstanie? Disney ma plany na kolejną część aktorskiej wersji

2019-08-14 13:03 aw
Aladyn
Autor: screen youtube.com, kanał Walt Disney Studios screen youtube.com

Disneyowska moda na tworzenie aktorskich wersji kultowych animacji zapewne szybko się nie skończy. Doczekaliśmy się już m.in. Kopciuszka czy Pięknej i Bestii, w przygotowaniu są już Mała Syrenka czy Zakochany Kundel, a w samym 2019 ukazały się aż dwa - Dumbo oraz Aladyn. Ten ostatni w reżyserii Guya Ritchiego stał się drugim najlepiej zarabiającym aktorskim remakiem Disneya - nic więc dziwnego, że firma ma już plany odnośnie do sequela.

Aladyn 2 powstanie? Pierwsza część filmu ukazała się w kinach 24 maja 2019 i zyskała bardzo dobre recenzje zarówno widzów, jak i krytyków. Nowa wersja Aladyna chwalona była m.in. za piękne zdjęcia, świetną grę aktorską, a także wierność oryginałowi. Problem z kontynuacją może być jednak taki, że druga część animowanego Aladyna nie cieszyła się tak dużym sukcesem.

Aladyn 2 powstanie? Disney zdradza plany

O ile oryginalny animowany Aladyn z 1992 roku jest jednym z najlepszych filmów studia i należy do disneyowskich klasyków, druga część animacji, Powrót Dżafara z 1994 roku nie zebrała najlepszych opinii. Produkcja ta nie była nawet wyświetlana w kinach, tylko trafiła prosto na kasety VHS. Mimo wszystko okazuje się, że studio Walta Disneya rozważa wzięcie na tapet także tej historii. Jak podaje serwis Collider, producent Dan Lin zabrał głos w tej sprawie:

Czujemy, że pozostała jeszcze historia do opowiedzenia. Potraktujemy ją tak samo, jak potraktowaliśmy oryginalnego Aladyna i nie zrobimy kadr po kadrze przeróbki tego, co już zostało zrobione. Oglądaliśmy tę wersję, która trafiła prosto do dystrybucji domowej i czujemy, że z tych materiałów można bardzo dużo wyciągnąć.

Żadne konkretniejsze szczegóły póki co nie są znane. Jednak fani Disneya nie będą zawiedzeni - studio przedstawiło jakiś czas temu bardzo dokładne plany odnośnie do nadchodzących premier wielu filmów - jeszcze w 2019 roku do kin wejdą Kraina lodu 2 oraz Czarownica 2, a w przyszłym m.in. Naprzód oraz aktorska wersja Mulan.

NAJNOWSZE