Role, po których aktorzy mieli problemy psychiczne. Te filmy na zawsze zmieniły ich życie [18+]

2021-03-24 21:07 AW
Duch - JoBeth Williams
Autor: East News/MGM/Courtesy Everett Collection Role, po których aktorzy mieli problemy psychiczne

Film, który może być przepustką do wielkiej kariery, wymaga często do aktora sporych poświęceń. Ci aktorzy zapłacili za swoje role nieco za dużo.

Zdarzyło się wam kiedyś oglądać film i zastanawiać się, jak można zagrać w tak przerażającej, strasznej czy obrzydliwej scenie i przejść nad tym później do porządku dziennego? Okazuje się, że role tego typu mają o wiele większy wpływ na psychikę aktorów, niż mogłoby się wydawać. Niektórzy z nich mieli bardzo poważne problemy psychiczne po zagraniu w filmie.

Filmy, które zniszczyły kariery znanych aktorów. To największy błąd, jaki popełnili?

Ostatnie tango w Paryżu - Maria Schneider

Fabuła filmu oparta jest na pokazaniu seksualnej relacji między 45-letnim wdowcem a młodą dziewczyną. Wzbudził on ogromne kontrowersje z powodu odważnych scen, a wcielająca się w główną rolę Maria Schneider musiała odbyć później długą terapię. Aktorka miała poważną traumę i podobno nie była w stanie więcej rozmawiać z reżyserem filmu, Bernardo Bertoluccim.

Opętanie - Isabelle Adjani

Film polskiego reżysera, Andrzeja Żuławskiego, opowiada o kobiecie, która przeżywa poważne załamanie nerwowe - po pewnym czasie okazuje się, że została ona opętana. W tym filmie grozy znalazło się wiele naprawdę przerażających i obrzydliwych scen (główna bohaterka pod wpływem demona wymiotuje na siebie lub widać, jak spływa krwią). Isabelle Adjani, która wcieliła się w tę postać, przyznała, że dojście do siebie po zagraniu w Opętaniu wymagało od niej wielu lat terapii.

Lśnienie - Shelley Duvall

Film o pisarzu, który wraz z rodziną przeprowadza się do opanowanego przez złe moce hotelu, to klasyka kina grozy. Okazuje się, że aktorka wcielają się w postać żony pisarza, przypłaciła tę rolę poważnymi problemami psychicznymi. Postać, w którą wciela się w filmie, powoli popada w stan psychozy i to samo działo się wówczas w życiu prywatnym Duvall. Sporą zasługę miał w tym sam reżyser - Duvall wyznała, że nigdy w życiu nie była tak wykończona podczas nagrywania filmu i zawsze musiała mieć przy sobie butelkę z wodą, aby nie odwodnić się przez nieustający płacz. 

Psychoza - Janet Leigh

Ten klasyk Alfreda Hitchcocka, który dał początek zabiegowi suspensu w kinie, słynie przede wszystkim ze sceny pod prysznicem. Bohaterka grana przez Janet Leigh zostaje brutalnie zamordowana, właśnie gdy bierze prysznic. Zagranie tej sceny sprawiło, że aktorka nabawiła się poważnej paranoi - zaczęła bać się korzystania z prysznica i od tego czasu kąpała się wyłącznie w wannie.

Duch - JoBeth Williams

Plan filmu, który opowiada o rodzinie, która zaczyna być nękana przez stwory z zaświatów, jest uważany za przeklęty. Podczas kręcenia Ducha aktorzy doświadczali trudnych do wyjaśnienia sytuacji, a dziecięca aktorka Heather Michele O’Rourke zmarła kilka lat po premierze filmu. JoBeth Williams wyznała, że była non stop przerażona podczas kręcenia filmu i miała poważne problemy z powrotem do normalnego życia na długo po zakończeniu pracy na planie.

Patryk Vega ujawni sekstaśmy z udziałem polityków i gwiazd. Podam nazwiska
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE