Adam (2009) KINO

2010-02-08 19:13
Foto
Autor: eska.pl/cinema Ilustracja zastępcza

Dość nietypowa komedia romantyczna! Urocza!

Historia miłosna o tym, jak dziewczyna zakochała się w chłopaku, dla którego miłość jest abstrakcją. „Adam” to nietypowa komedia romantyczna. Jej głównymi bohaterami są bystra i otwarta Beth oraz skryty i tajemniczy Adam. Ich nietypowa relacja to wzruszające przedstawienie tego, że miłość nie rządzi się żadnymi prawami, a zakochanie bywa jak grom z jasnego nieba.

Tytułową rolą gra przystojny i uroczy Hugh Dancy („Wyznania zakupoholiczki”, „Rozważni i romantyczni - Klub miłośników Jane Austen”). Wciela się w przystojnego, intrygującego, ale i skrytego mężczyznę, którego życie zmienia się po poznaniu nowej sąsiadki, Beth (Rose Byrne; serial „Układy”, „28 tygodni później”, „Zapowiedź”). Piękna, pełna życia dziewczyna pokazuje Adamowi świat, którego wcześniej nie znał. Ich znajomość zmienia się w zażyłą relację. Okazuje się, że ludzie wiodący zupełnie inny tryb życia mogą stać się dla siebie osobami, bez których nie mogą żyć.

Jak mówi reżyser i autor scenariusza, Max Mayer : „Chciałem udowodnić, że wszystkie relacje międzyludzkie są pokręcone. Ludzie po prostu są dziwni i lubią stwarzać sobie problemy. Jednoczenie pragnąłem pokazać, że mimo całego tego dziwactwa tkwi w nas potrzeba zaufania drugiemu człowiekowi i całkowitego otworzenia się przed nim.”

Adam (komedia, dramat, romans, USA, 2009, 99 min)
reżyseria i scenariusz: Max Mayer
obsada: Hugh Dancy, Rose Byrne, Peter Gallagher, Amy Irving,


NAJNOWSZE