Adam (2009) KINO

2010-02-08 19:13
Foto
Autor: eska.pl/cinema Ilustracja zastępcza

Dość nietypowa komedia romantyczna! Urocza!

Historia miłosna o tym, jak dziewczyna zakochała się w chłopaku, dla którego miłość jest abstrakcją. „Adam” to nietypowa komedia romantyczna. Jej głównymi bohaterami są bystra i otwarta Beth oraz skryty i tajemniczy Adam. Ich nietypowa relacja to wzruszające przedstawienie tego, że miłość nie rządzi się żadnymi prawami, a zakochanie bywa jak grom z jasnego nieba.

Tytułową rolą gra przystojny i uroczy Hugh Dancy („Wyznania zakupoholiczki”, „Rozważni i romantyczni - Klub miłośników Jane Austen”). Wciela się w przystojnego, intrygującego, ale i skrytego mężczyznę, którego życie zmienia się po poznaniu nowej sąsiadki, Beth (Rose Byrne; serial „Układy”, „28 tygodni później”, „Zapowiedź”). Piękna, pełna życia dziewczyna pokazuje Adamowi świat, którego wcześniej nie znał. Ich znajomość zmienia się w zażyłą relację. Okazuje się, że ludzie wiodący zupełnie inny tryb życia mogą stać się dla siebie osobami, bez których nie mogą żyć.

Jak mówi reżyser i autor scenariusza, Max Mayer : „Chciałem udowodnić, że wszystkie relacje międzyludzkie są pokręcone. Ludzie po prostu są dziwni i lubią stwarzać sobie problemy. Jednoczenie pragnąłem pokazać, że mimo całego tego dziwactwa tkwi w nas potrzeba zaufania drugiemu człowiekowi i całkowitego otworzenia się przed nim.”

Adam (komedia, dramat, romans, USA, 2009, 99 min)
reżyseria i scenariusz: Max Mayer
obsada: Hugh Dancy, Rose Byrne, Peter Gallagher, Amy Irving,


Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE