355 - najlepsze agentki świata powstrzymują wybuch III wojny światowej! Gwiazdorska obsada w szpiegowskim kinie akcji

2022-01-14 11:26
355 - premiera, obsada, zwiastun
Autor: Materiały prasowe

355 to szpiegowskie kino akcji na najwyższym poziomie! W produkcji zagrały zdobywczynie Oscarów Penélope Cruz i Lupita Nyong’o, zachwycające Jessica Chastain i Diane Kruger, a także gwiazdor serii Avengers, Sebastian. Sprawdźcie najważniejsze informacje dotyczące filmu 355!

"355" - premiera, obsada, zwiastun. Jedną z producentek filmu "355" jest Jessica Chastain, gwiazda serialu „Służące” czy filmów „Wróg numer jeden”, „Sama przeciw wszystkim”, „Marsjanin”. Decyzje o realizacji „355” podjęła w czasie, gdy była jurorką Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes w 2017 r. Pewnego dnia w drodze do Pałacu Filmowego zaczęła przyglądać się rozwieszonym po całym mieście plakatom reklamującym nadchodzące premiery filmów akcji. Wszystkie były efektowne, zapowiadały godziny solidnej rozrywki w towarzystwie światowych gwiazd – i we wszystkich przypadkach główne role grali mężczyźni. Aktorka i producentka zaczęła się zastanawiać, dlaczego nikt nie wpadł jeszcze na pomysł, by nakręcić stricte kobiece kino akcji, zważywszy na fakt, iż sama znała wiele uznanych aktorek, które świetnie sprawdziłyby się w takiej konwencji. Do słów do czynów droga nie była daleka. „ To film współtworzony przez kobiety, o kobietach – i również dla kobiet. Bo dlaczego tylko mężczyźni mają dobrze się bawić na kinie akcji?” pyta retorycznie Jessica Chastain.

Love Island VS Too Hot to Handle [RANKING NAJSEKSOWNIEJSZYCH] | ESKA XD - Hotplota #40

Co kryje się pod kryptonimem „355”? To ostatnia nieodkryta zagadka wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Posługiwała się nim tajemnicza agentka, której tożsamości nigdy nie odkryto. Wiadomo jedynie, że odegrała kluczową rolę w działaniach tzw. „siatki szpiegowskiej Culper”, którą powołał do życia sam Jerzy Waszyngton. Agentka miała przekazywać amerykańskim generałom informacje o ruchach brytyjskich wojsk. Działalność organizacji była owiana tajemnicą, również ze względu na wielowymiarowy system kodów chroniących tożsamość agentów i agentek, a także miejsc, w których przebywali. System sprawdził się do tego stopnia, że do dziś nie udało się go całkowicie poznać. I dlatego dziś, prawie dwieście pięćdziesiąt lat później wciąż nie wiemy, kim była ta kobieta. Jej dokonania nie zostały jednak zapomniane: agentki różnych światowych agencji wywiadowczych ciągle korzystają z kryptonimu „355”. Twórcy nie mogli zatem wybrać lepszego tytułu dla opowieści szpiegowskiej, w której jedne z najbardziej znanych aktorek współczesnego kina wcielają się w zakonspirowane agentki ryzykujące życie, by uratować świat. Film od 14 stycznia 2022 roku w kinach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE