1920. Wdzięczni bohaterom - powtórka koncertu. Kiedy i o której w TV i online?

2020-08-12 16:26 aw
Stanisława Celińska
Autor: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

W tym roku obchodzimy wyjątkową, 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, potocznie zwanej Cudem nad Wisłą. Z racji tego niezwykłego wydarzenia w Warszawie odbędą się specjalne obchody, które mają na celu upamiętnienie poległych, którzy stanęli wówczas do walki. Koncert nazywa się 1920. Wdzięczni bohaterom, a wydarzenie to odbędzie się na warszawskim PGE Narodowym.

1920. Wdzięczni bohaterom - powtórka koncertu. Kiedy i o której w TV i online? Jak czytamy na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, premiera wydarzenia odbędzie się 15 sierpnia 2020 roku o godzinie 20.30 i będzie transmitowana w TVP1. Na płycie areny wyrosną polskie i bolszewickie okopy, pomiędzy nimi stanie imponująca scena.

1920. Wdzięczni bohaterom - powtórka koncertu. Kiedy i o której w TV i online?

Wśród wykonawców, których zobaczymy na scenie, znaleźli się m.in. Stanisława Celińska, Stanisław Sojka, Piotr Cugowski czy Kasia Cerekwicka. Do tego dziesiątki koni i kilkuset statystów - wszystko po to, aby na nowo ożyły wspomnienia Bitwy Warszawskiej podczas spektakularnego widowiska historycznego. Widowisku towarzyszyć będzie muzyka z tekstami najwybitniejszych polskich poetów i twórców piosenek m.in. Cypriana Kamila Norwida, Marka Grechuty, Agnieszki Osieckiej, Jacka Cygana, Romana Kołakowskiego w wykonaniu m.in. Olgi Szomańskiej, Macieja Balcara, Mateusza Ziółko, czy Michała Kowalonka. 

Powtórkę wydarzenia w telewizji będzie można obejrzeć w TVP3 w niedzielę 16 sierpnia o godzinie 13:00, a także niedzielę w TVP Polonia o godzinie 02:25. Koncert 1920. Wdzięczni bohaterom po emisji w telewizji powinien być także dostępny online na platformie Vod.tvp.pl.

Ludzie i Bogowie. ZWIASTUN nowego serialu TVP. Kiedy premiera?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

NAJNOWSZE