13 powodów - sezon 5 może powstać? Czy jest szansa na kolejne odcinki serialu na Netflix?

2020-05-21 19:34
13 powodów
Autor: screen youtube.com, kanał Netflix screen youtube.com

13 powodów dla wielu fanów jest z pewnością serialem kultowym. Produkcja jest adaptacją powieści o tym samym tytule autorstwa Jaya Ashera z 2007 i przedstawia wiele kontrowersyjnych wątków, które rzadko poruszane są w serialach dla nastolatków: samobójstwo, samookaleczenie czy przemoc. Z tego powodu serial wzbudził wiele emocji, ale mimo to cieszy się ogromnym zainteresowaniem i ma ogromną rzeszę fanów na całym świecie.

13 powodów - sezon 5 może powstać? Czy jest jeszcze szansa na kolejne odcinki serialu na Netflix? Pierwszy sezon 13 powodów ukazał się w 2017 roku i w całości opierał się na książce Ashera. Popularność serialu sprawiła, że twórcy postanowili kontynuować projekt i sami napisali dalsze wątki bohaterów. 

13 powodów - sezon 5 może powstać?

Kolejne sezony ukazywały się mniej więcej co rok, a premiera ostatniego, czwartego sezonu, zaplanowana została na 5 czerwca 2020. Mimo że serial od początku poruszał bardzo mroczne wątki, scenarzyści dopisali bohaterom jeszcze dramatyczniejsze historie. Włącznie z morderstwem jednego z głównych bohaterów i poszukiwaniem jego prawdziwego zabójcy - na czym opiera się fabuła czwartego sezonu 13 powodów.

W zapowiedzi czwartego sezonu, która ukazała się w połowie maja 2020 roku, twórcy podkreślają, że jest to finałowy sezon 13 powodów i ostateczne pożegnanie z serialem. Nie ma nigdzie żadnych informacji, jakoby w planach były dodatkowe odcinki lub twórcy rozważali kontynuację. Niestety, wszystko wskazuje na to, że serial kończy się dobre. Jednak zawsze pozostaje nadzieja, że być może za kilka lat twórcy zdecydują się powrócić do tego formatu lub też stworzyć spin off 13 powodów, w którym będziemy mogli zobaczyć tych samych bohaterów. Jeśli tak się stanie, na pewno uzupełnimy tę informację.

Seriale, które warto teraz nadrobić: #zostańwdomu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

NAJNOWSZE