Koronawirus: Jak pracują urzędy w Białymstoku? Gdzie i jak załatwić sprawę?

2020-03-12 14:26
Urząd miejski w Białymstoku
Autor: UM Białystok Urząd miejski w Białymstoku

Urząd Miejski w Białymstoku, w związku ze stanem podwyższonego zagrożenia, wydał specjalny komunikat. Zaapelował do mieszkańców, w jaki sposób powinni załatwiać sprawy urzędowe. Poniżej na ESKA.PL Białystok publikujemy pełną treść komunikatu prasowego.

W trosce o bezpieczeństwo białostoczan apelujemy o ograniczenie wizyt w Urzędzie Miejskim w Białymstoku. Prosimy o kontakt online, poprzez pocztę elektroniczną, platformę ePUAP czy telefon. Przypominamy o konieczności stosowania podstawowych zasad higieny i prosimy o zachowanie rozsądku w obliczu zagrożenia epidemią.

Policja apeluje o ograniczenie wizyt w jednostkach. Lepiej zadzwonić

Zwracamy się do białostoczan z apelem o to, aby zamiast przychodzić do urzędu, kontaktowali się z pracownikami poprzez telefoniczną infolinię (nr 85 879 79 79) lub drogą e-mailową (urzad@um.bialystok.pl). Informujemy, że osoby, które chcą dokonać płatności, mogą to zrobić za pomocą przelewów elektronicznych.  

– Aktualnie nasze miasto, podobnie jak całą Polskę, obowiązuje stan nadzwyczajny. Wymaga to podjęcia szczególnych działań. Stąd decyzja o skoncentrowaniu się na pracy zdalnej i zmniejszeniu bezpośrednich kontaktów z mieszkańcami – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.

Białystok. Jak pracuje urząd miejski - godziny, gdzie załatwiać sprawy

Od 13 marca w budynku urzędu przy ul. Słonimskiej 1 zostanie wyznaczony punkt do obsługi wszystkich interesantów. Będzie zlokalizowany na parterze przy wejściu, aby ograniczyć przemieszczanie się mieszkańców po budynku. Ponadto wejście do urzędu już od dziś jest możliwe tylko przez jedne drzwi, przy których został umieszczony dozownik z płynem dezynfekującym.

Również od 13 marca w budynku urzędu przy ul. J. K. Branickiego 3/5 sala na parterze po lewej stronie zostanie przeznaczona do przyjmowania wszystkich wniosków w sprawach załatwianych w tym miejscu. Natomiast punkt odbioru dokumentów będzie zlokalizowany w sali meldunkowej. W razie potrzeby pracownicy będą przychodzić do wyznaczonych punktów.

– Chcąc ograniczać do minimum bezpośrednie kontakty z mieszkańcami, co może narażać na zarażenie się wiele osób, zostaliśmy również zmuszeni do rezygnacji z organizowania Otwartych Sobót w Urzędzie Miejskim – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Ponadto w Urzędzie Stanu Cywilnego od odwołania zostały zawieszone niedzielne dyżury. 

Apelujemy do mieszkańców o odpowiedzialne zachowanie i troskę o siebie nawzajem oraz o rozsądek wobec zagrożenia epidemiologicznego.

Tłumy na otwarciu Lidla w Białymstoku

Koronawirus w Polsce. Najważniejsze informacje - sytuacja, objawy, potwierdzone przypadki [11.03.2020]

Koronawirus z Chin jest już w Polsce. Pierwszy potwierdzony przypadek ogłoszono u 65-latka z Zielonej Góry, który wrócił do naszego kraju z Niemiec. W województwie podlaskim uruchomiono stan podwyższonej gotowości, a także zakazano odwiedzin w szpitalach. Chcesz znać bieżącą sytuację związaną z koronawirusem w Polsce? Wiedzieć, gdzie się zgłosić, jeśli zaobserwujesz u siebie niepokojące objawy? Dowiedz się więcej z naszych artykułów:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE