Policja apeluje o ograniczenie wizyt w jednostkach. Lepiej zadzwonić

2020-03-12 14:00
apel policji
Autor: policja.pl

W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania koronawirusa, dbając o zdrowie i bezpieczeństwo, policjanci zalecają ograniczenie osobistych wizyt w jednostkach policji, związanych z potrzebą powiadomienia o zdarzeniu.

Białostoccy policjanci, przypominają, że do dyspozycji mieszkańców pozostają numery telefonów poszczególnych jednostek policji dostępne na stronach internetowych oraz w przypadku zgłoszeń alarmowych numery 112 i 997. Można też zgłoszenie przesłać pisemnie (nie dotyczy sytuacji nagłych). Policjanci radzą, by kontaktować się z jednostkami Policji i dzielnicowym za pomocą aplikacji mobilnej "Moja Komenda".

- Pamiętajmy, że wizyty w jednostkach Policji wiążą się często z koniecznością poruszania środkami komunikacji zbiorowej oraz przebywaniem wśród większej ilości nieznanych nam osób. Oczekując na przyjęcie zgłoszenia w zamkniętych pomieszczeniach, również jesteśmy narażeni na kontakt z obcymi osobami - czytamy w komunikacie.

Straż Graniczna zlikwidowała nielegalny magazyn papierosów

W niektórych przypadkach (np. konieczność sporządzenia dokumentacji procesowej - przyjęcia ustnego zawiadomienia o przestępstwie czy przesłuchania w charakterze świadka) niezbędne jest wykonanie czynności na terenie jednostki, o czym poinformują policjanci.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE