Mogli nielegalnie zarobić kilkanaście milionów. Przeszkodzili im pogranicznicy [ZDJĘCIA]

2020-03-12 12:23

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili nielegalne papierosy warte ponad 11 mln złotych oraz kilkadziesiąt tysięcy euro w gotówce. Na gorącym uczynku zatrzymano czterech mężczyzn.

Jedno z rekordowych ujawnień nielegalnego procederu miało miejsce w sobotę, 29 lutego. Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej podczas przeszukania magazynu na terenie podbiałostockiej miejscowości ujawnili blisko 15,7 mln sztuk papierosów pochodzących z przemytu. Wyroby tytoniowe oznaczone były białoruskimi znakami akcyzy. Wartość rynkową zabezpieczonego nielegalnego towaru oszacowano na ponad 11 mln złotych. W trakcie prowadzonych czynności pogranicznicy odkryli także znaczne ilości gotówki w walucie euro. Łącznie było to aż 88 800 euro.

Straż Graniczna zlikwidowała nielegalny magazyn papierosów

- W związku ze sprawą zatrzymano 4 obywateli Polski w wieku od 25 do 42 lat - poinformowała Katarzyna Zdanowicz z POSG. - Decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Białymstoku.  

Gdyby nielegalny towar trafił do sprzedaży, Skarb Państwa z tytułu nieodprowadzonych podatków straciłby ponad 17,5 mln złotych.

Jest to jeden z największych ujawnionych w historii Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej przemytów nielegalnych papierosów. W 2019 roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili przemyt papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości blisko 22,5 mln złotych.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE