Koronawirus w Polsce? We Włoszech jest Polka. Szokująca relacja ze środka epidemii

2020-02-25 9:44
Koronawirus we Włoszech
Autor: pixabay.com / Zdj. ilustracyjne Koronawirus we Włoszech. Polka uwięziona w Codogno. Szokująca relacja białostoczanki z południa Włoch

Białostoczanka Anna Janina Kloza opublikowała szokującą relację z Codogno w Lombardii. Polka przebywa we Włoszech, w rejonie objętym kwarantanną z powodu koronawirusa z Chin. - Módlcie się za nas – zaapelowała w mediach społecznościowych.

Koronawirus we Włoszech. Szokująca relacja Białostoczanki

Anna Janina Kloza od kilku lat mieszka ze swoim partnerem, Włochem, w Codogno, w prowincji Lodi (Lombardia). To jedno z miejsc objętych kwarantanną ze względu na odkryte tutaj przypadki koronawirusa. Chce stąd uciec, ale nie może.

Zobacz też: Boisz się koronawirusa w Polsce? Niepotrzebnie. Na Podlasiu znaleźli antidotum

- Nie możemy nigdzie wyjechać ani stąd uciec – napisała na swoim prywatnym profilu facebookowym. - Nie wiem, czy zamkną lotniska w Bergamo (mam bilet na 4 marca). Mamy zapas jedzenia i zalecane jest przebywanie w domu.

Czy Anna Kloza w marcu wróci do Polski? Na razie nie wiadomo. Białostoczanka poinformowała, że koronawirus we Włoszech spodowował, że w Codogno wprowadzono kwarantannę. Na razie na tydzień. Zamknięte są wszystkie instytucje użytku publicznego – szkoły, banki, apteki czy szpital. W niedzielę otwarty był jeden supermarket.

- Mamy zapas jedzenia i zalecane jest przebywanie w domu - `napisała. - Wszystkie instytucje publiczne, szkoły, banki, apteki, szpital pozostaną zamknięte! […] Wykupują jedzenie, praktycznie wszystko... 

Koronawirus we Włoszech. Skąd się tam wziął?

Koszmar rozpoczął się od 38-letniego mężczyzny. W ubiegły czwartek, w nocy, zgłosił się on na izbę przyjęć z wysoką temperaturą. Miał też problemy z oddychaniem. Okazało się, że jest zarażony koronawirusem.

Niestety, zanim lekarze to odkryli, zdążył już zarazić inne osoby: lekarza pierwszego kontaktu, żonę w ciąży i kolegów, z którymi na co dzień gra w piłkę. 38-latek wciąż przebywa w szpitalu.

Koronawirus z Chin w Polsce? We Włoszech są ofiary śmiertelne

Koronawirus we Włoszech zebrał już pierwsze żniwa żniwa. Z jego powodu zmarło tam już 6 osób, z czego 3 przypadki śmiertelne odnotowano w poniedziałek, 24 lutego. We wtorek, 25 lutego, zmarła 7 osoba. Największym ogniskiem epidemii są Północne Włochy. Odizolowano tam 11 gmin w Lombardii i Wenecji Euganejskiej.

Na Podlasiu już wiedzą, jak wygląda koronawirus! Chcesz zobaczyć? [FOTO]

Zmarła szósta osoba zakażona koronawirusem we Włoszech. To już trzecia dziś ofiara COVID-19 w tym kraju. Północ Włoch jest największym w Europie ogniskiem. W związku z koronawirusem odwołano mecze piłkarskie i masowe imprezy. Przed czasem zakończył się również karnawał w Wenecji.

Koronawirus w Polsce? Czy Polska jest zagrożona?

Łączna liczba potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem we Włoszech to 219. Kraj ten stał się obecnie największym w Europie ogniskiem epidemii COVID-19. Wielu z nas zadaje sobie pytanie: Czy koronawirus w Polsce stanie się faktem? Czy nasze państwo jest w jakiś sposób zagrożone?

Rząd uspokaja Polaków, podając do informacji publicznej, że w naszym kraju nie ma na razie żadnego potwierdzonego przypadku koronawirusa. To, gdzie aktualnie znajduje się koronawirus z Chin, możesz sprawdzić na mapie online:Koronawirus z Chin we Włoszech. Jak się przed nim bronić?

Główny Inspektor Sanitarny wydał w poniedziałek (24 lutego) informację dla osób powracających z północy Włoch. Każdy, kto był tam w ciągu ostatnich 14 dni i zaobserwował u siebie objawy takie, jak:

  • Gorączka.
  • Kaszel.
  • Duszność.
  • Problemy z oddychaniem.

Powinien pilnie zgłosić się do stacji sanitarno-epidemiologicznej w miejscu zamieszkania lub w jego rejonie. Dotyczy to również osób, które miały kontakt z osobą zakażoną koronawirusem we Włoszech. Niezbędne jest także przestrzeganie zasad higieny w tym: częste mycie rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, ich dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE