Znany rosyjski pisarz w mocnych słowach o przyszłości Putina. Co przepowiedział?

i

Autor: Fot. Adam Burakowski/REPORTER Znany rosyjski pisarz w mocnych słowach o przyszłości Putina. Co przepowiedział?

Znany rosyjski pisarz w mocnych słowach o przyszłości Putina. Co przepowiedział?

2022-03-11 10:12

Od 24 lutego trwa ofensywa Federacji Rosyjskiej na Ukrainie. Wojska Władimira Putina nie odnoszą jednak zakładanych sukcesów, a sankcje nałożone na Rosję zaczynają odczuwać również zwykli obywatele. Coraz więcej ekspertów nie ma w związku z tym najlepszych prognoz dla ukraińskiego najeźdźcy, a znany rosyjski pisarz w mocnych słowach odniósł się również do przyszłości samego Putina.

Chodzi tutaj o Wiktora Suworowa, a właściwie Władimira Rezuna, obecnie znanego ze swoich książek historycznych pisarza. W przeszłości Rosjanin służył w sowieckiej armii, następnie był członkiem wywiadu wojskowego GRU. W 1978 roku zbiegł do Wielkiej Brytanii i zajął się pisaniem książek. Tam zresztą mieszka do dziś.

Suworow w czwartek (10 marca) został zaproszony do programu „Gość Wydarzeń” Bogdana Rymanowskiego. Były oficer GRU przedstawił, że sytuacja w Rosji z każdym dniem jest coraz gorsza. Wielu najbogatszym Rosjanom nie podoba się polityka Władimira Putina, a wprowadzone przez zachodnie kraje sankcje odbijają się nie tylko na oligarchach, ale też na tych zwykłych obywatelach.

- Ludzie widzą, że Titanic już idzie na dno i trzeba uciekać, zająć miejsce w łódce, żeby gdzieś uciec. Widzimy, że są oligarchowie, którzy w wyniku polityki Putina wiele stracili i nie podoba im się to – powiedział w programie „Gość Wydarzeń”.

Najmocniej jednak wybrzmiały słowa Suworowa dotyczące ewentualnej przyszłości samego Putina. Suworow, doskonale orientując się w historii swojego kraju, jak również znający mentalność rodzimych elit, przekonywał:

- Historia Rosji pokazuje całe mnóstwo przykładów, kiedy ludzie brali np. tabakierę i uderzali tyrana w głowę i on ginął. Teraz historia się powtarza. Zostanie zamordowany, coś z nim zrobią, usuną go.

Dopytywany, kiedy mogłoby to nastąpić powiedział: - Nie chcę przewidywać, nie lubię tego, ale wyrażę swój osobisty punkt widzenia: nie dożyje do Bożego Narodzenia.

Szafa Dobra w Krakowie. Największy magazyn z ubraniami dla uchodźców z Ukrainy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE