Mobilizacja w Rosji

i

Autor: PAP / EPA / YURI KOCHETKOV Mobilizacja w Rosji

Zmobilizowani Rosjanie docierają na front. SGU: "Ludzie ci nie przechodzili żadnych przygotowań"

2022-09-28 8:54

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy informuje w środę, tydzień po ogłoszeniu w Rosji mobilizacji, że na tereny okupowane przybywają oddziały złożone ze zmobilizowanych. Ludzie ci nie przechodzili żadnych przygotowań - ocenia sztab.

Rosjanie bez przeszkolenia trafiają na front

Jak podano w porannym komunikacie, zmobilizowani uzupełniają odziały 1. pułku pancernego 2. dywizji zmotoryzowanej 1. armii pancernej sił zbrojnych Rosji, które wyjeżdżają do strefy działań bojowych. Z nowo przybyłymi "nie przeprowadzano w ogóle żadnych przygotowań" - podkreśla sztab. Dodaje, że władze rosyjskie działają na rzecz tzw. samomobilizacji, czyli ochotniczego zaciągu na wojnę. W rezultacie do oddziałów na Ukrainie "przybywają ludzie skazani za przestępstwa kryminalne" - zwraca uwagę sztab.

Rosyjski ostrzał w obwodzie donieckim

Tymczasem Rosjanie wciąż prowadzą ostrzały wielu okupowanych regionów. W miejscowościach w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy zginęło minionej doby pięciu cywilnych mieszkańców: czterech w Kurachiwce i jednego w Bachmucie. Dziesięć innych osób zostało rannych - poinformował w środę Pawło Kyryłenko, szef władz tego regionu.

Gen. Tomasz Drewniak: Miecz atomowy wisi w powietrzu