Zmarł David Sassoli

i

Autor: PAP/EPA/JULIEN WARNAND / POOL

Zmarł David Sassoli - Przewodniczący Parlamentu Europejskiego

2022-01-11 8:39

Informacja o śmierci przewodniczącego Parlamentu Europejskiego została zamieszczona na jednym z portali społecznościowych przez jego rzecznika Roberto Cuillo. Wiadomym było, że przewodniczący Parlamentu Europejskiego już od kilku tygodni przebywał w szpitalu, nikt, jednak nie spodziewał się śmierci Włoskiego europosła.

Zmarł David Sassoli

W wieku lat 65 zmarł David Sassoli pełniący funkcję przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. David Sassoli był dziennikarzem włoskiej telewizji publicznej RAI. Od prawie 13 lat był europosłem z ramienia Partii Demokratycznej. Jego kadencja jako przewodniczącego Parlamentu Europejskiego miała wygasnąć za kilka dni.

O problemach ze zdrowiem przewodniczącego wiadomo było już od ponad 2 tygodni. Od 26 grudnia przebywał on w jednym z rzymskich szpitali. Wiadomo, że powodem hospitalizacji była dysfunkcja systemu odpornościowego. Wcześniej chorował na białaczkę, a we wrześniu, przebywał w szpitalu w Strasburgu z powodu zapalenia płuc związanego z zakażeniem koronawirusem. Jak podał na Twitterze Roberto Cuillo „David Sassoli zmarł 11 stycznia o godzinie 1:15 w CRO (centrum onkologii) w Aviano we Włoszech”. Data i miejsce pogrzebu nie zostały jeszcze wyznaczone.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Express Biedrzyckiej - Robert Biedroń: PiS oszukało własnych wyborców