Przedszkola i żłobki otwarte od najbliższego poniedziałku

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Żłobki i przedszkola otwarte od najbliższego poniedziałku! Wszystkie dzieci będą mogły wrócić do nauki

2021-04-17 9:24

W środę odbyła się konferencja ministra zdrowia Adam Niedzielski odnośnie obostrzeń w kraju. Na niej poruszono m.in. temat przedszkoli i żłobków oraz, czy będą one otwarte. Czy będą otwarte żłobki i przedszkola? Od kiedy i dla kogo? Czy stacjonarnie mogą uczyć się dzieci pracowników sektora zdrowia i służb mundurowych?

Przedszkola i żłobki w całym kraju zostały zamknięte jeszcze przed świętami wielkanocnymi, gdy ogłoszono całkowity lockdown. Od tamtego czasu najmłodsi uczniowie pozostają w domach. Otwarte pozostały jedynie placówki dla dzieci pracowników zatrudnionych w sektorze zdrowia oraz służb mundurowych wspierających walkę z pandemia. Minister nauki Przemysław Czarnek mówił wczoraj o tym, że przedszkola i żłobki mają zostać otwarte od 19 kwietnia. Jaką decyzję ogłosił minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji?

Opluł i skopał ekspedientkę. Tego mężczyzny szuka policja z Bydgoszczy

Spis treści

  1. Przedszkola i żłobki otwarte od 19 kwietnia
  2. Przedszkola i żłobki otwarte od poniedziałku. Była luka w rozporządzeniu

Przedszkola i żłobki otwarte od 19 kwietnia

Przedszkola, żłobki i szkoły zostaną zamknięte do 18 kwietnia. Mimo przedłużenia obostrzeń, minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował dziś, że zdecydowano się na WYJĄTEK. To koniec nauki zdalnej dla dzieci! Od poniedziałku 19 kwietnia do żłobków i przedszkoli będą mogły wrócić dzieci.

- Wyjątkiem są przedszkola i żłobki do, których od najbliższego poniedziałku będą mogły wrócić dzieci – powiedział dziś minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister zdrowia dodał, że obecnie priorytetem jest powrót uczniów do szkół, a także najmłodszych dzieci do żłobków i przedszkoli.

CZYTAJ TAKŻE: Przedszkola i żłobki jednak OTWARTE? Umożliwia to luka w rozporządzeniu!

Przedszkola i żłobki otwarte od poniedziałku. Była luka w rozporządzeniu

Dyrektorzy żłobków i przedszkoli w całej Polsce do tej pory powoływali się na lukę w rządowym rozporządzeniu. O co chodzi dokładnie? Przepis, który jest przez nich wykorzystywany mówi o tym, że dyrektor lub inna osoba kierująca przedszkolem czy żłobkiem „ma obowiązek zorganizować zajęcia w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub innej formie wychowania przedszkolnego, do których uczęszczają te dzieci”.

Eksperci wyraźnie wskazują, że ten zapis jest nieprecyzyjny, ponieważ nie zaznaczono w nim możliwości organizowania zajęć wyłącznie dla “wybranych” dzieci. Przez co przepis jest interpretowany w sposób: “jeśli do przedszkola może chodzić jedno dziecko, to inne też mają do tego prawo”.POLUB NASZ NOWE FANPAGE NA FACEBOOKU!

Sonda
Czy czekasz na otwarcie sklepów budowlanych i meblowych?