Zimowe igrzyska olimpijskie 2022: Maryna Gąsienica-Daniel ósma w slalomie gigancie. Świetny występ Polki!

i

Autor: Rex Features/East News Zimowe igrzyska olimpijskie 2022: Maryna Gąsienica-Daniel ósma w slalomie gigancie. Świetny występ Polki!

Zimowe igrzyska olimpijskie 2022: Maryna Gąsienica-Daniel ósma w slalomie gigancie. Świetny występ Polki!

2022-02-07 9:52

Maryna Gąsienica-Daniel zajęła ósme miejsce w slalomie gigancie podczas zimowych igrzysk olimpijskich 2022 w Pekinie. To wielki sukces zawodniczki i historyczny rezultat naszego kraju.

Blisko 28-letnia Polka ostatnie dwa sezony ma najlepsze w swojej karierze. W ubiegłorocznych mistrzostwach świata zajęła szóste miejsce w swoim koronnym slalomie gigancie. Gąsienica-Daniel regularnie punktuje również w zawodach Pucharu Świata.

Pierwsza polska alpejka w czołowej dziesiątce od IO 1984

Po pierwszym przejeździe Polka zajmowała 11. miejsce, ale w drugim uzyskała czwarty czas i awansowała na ósme miejsce. Do Hector straciła 1.42.

Gąsienica-Daniel po raz trzeci startuje w igrzyskach, a do tej pory jej najlepszym wynikiem było 27. miejsce w Pjongczangu. To też najwyższe miejsce polskiego alpejczyka od 1998 roku, gdy na olimpiadzie w Nagano Andrzej Bachleda był piąty w kombinacji.

Dodatkowo ósma lokata Gąsienicy-Daniel to pierwszy wynik polskiej alpejki w czołowej dziesiątce slalomu gigant od IO 1984.

Policyjna eskorta uratowała życie kobiety
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE