Ziemia ZA DARMO! To miasto rozdaje działki. Trzeba spełnić tylko JEDEN WARUNEK

2021-10-28 15:27

Macie ochotę zmienić krajobraz i nie przeszkadza wam upał? Ta oferta jest w takim razie skierowana właśnie do was! Australijskie miasteczko chce powiększyć swoją populację i rozdaje nowym mieszkańcom ziemię "za darmo". Mimo że temperatury w okolicach miejscowości sięgają nawet 45 st. C, setki osób są zainteresowane osiedleniem się - podał "The New York Times".

Na ten ciekawy sposób ściągnięcia nowych obywateli, wpadły władze miasta Quilpie, znajdującego się w australijskim stanie Queensland. Jak pisze gazeta, Quilpie jest położone "pośrodku niczego", od Brisbane dzieli je ponad 950 km. Populacja miasta liczy 575 osób, które trudnią się głównie rolnictwem i wydobyciem opalu.

Aby zwiększyć swoją populację i zachęcić nowych mieszkańców, władze miejscowości ogłosiły w połowie października, że ziemię będzie można nabyć za 12,5 tys. dolarów, ale jeśli wybuduje się na niej dom i spędzi w nim co najmniej sześć miesięcy, otrzyma się zwrot wpłaconej kwoty. W krótkim czasie władze otrzymały ponad 300 zgłoszeń, w tym z Hongkongu i krajów europejskich.

Tym, którzy zdecydują się na nabycie ziemi, Quilpie może zaoferować darmowy basen, całodobową siłownię, dwa sklepy warzywne oraz jezioro. W pobliżu miejscowości wykopano szczątki jednych z największych dinozaurów na tym kontynencie. Hancock podkreślił również, że co tydzień odbywają się wydarzenia kulturalne i sportowe, takie jak opera, wyścigi konne i triatlony.

- To jest niesamowite. Niektórzy dzwonili po prostu dlatego, że usłyszeli o tym, że jest "ziemia za darmo" - wyznał Hancock.

"NYT" wskazuje, że wysokie zainteresowanie odzwierciedla desperację związaną z globalnym problemem dotyczącym dostępności tanich mieszkań.

Dwa największe australijskie miasta - Sydney i Melbourne - są również jednymi z najdroższych rynków mieszkaniowych na świecie. Według danych firmy CoreLogic zajmującej się danymi na temat nieruchomości, ceny domów wzrosły tam jedenaście razy szybciej niż płace w ciągu ostatniego roku. Średnia cena domu w Sydney wynosi 1,3 mln dolarów.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Dawid Kwiatkowski - piosenka Nieważne PIERWSZY RAZ na żywo w ESKA LIVE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze