Grobonet: aplikacja do szukania grobów. Jak to działa? Gdzie pobrać? [CENA, CMENTARZE]

2021-10-28 15:09
Jak znaleźć konkretny grób na dużym cmentarzu?
Autor: Canva Jak znaleźć konkretny grób na dużym cmentarzu?

1 listopada obchodzić będziemy Dzień Wszystkich Świętych. Tradycyjnie wielu z nas wybierze się na groby bliskich. Zapewne przy okazji nie raz chcieliście odwiedzić grób kogoś z dalszej rodziny lub kogoś sławnego, ale znalezienie właściwego grobu mogło być trudne lub wręcz niemożliwe. Co wtedy? Pomocna może się okazać… wyszukiwarka grobów.

Jak znaleźć grób?

Grobonet jest aplikacją internetową umożliwiającą użytkownikom wyszukiwanie osoby pochowanej na wybranym cmentarzu komunalnym. W wyszukiwarkę wystarczy wpisać dane takie jak: imię, nazwisko, miasto lub województwo, w którym chcemy szukać i po chwili dowiemy się, gdzie dokładnie została pochowana szukana przez nas osoba. Wyszukiwarka ma zasięg ogólnopolski i jest połączona z bazą ponad 1300 cmentarzy w całym kraju. Baza osób pochowanych jest na bieżąco aktualizowana przez administratorów cmentarzy. Oprócz wskazania nam miejsca, w którym pochowana jest szukana przez nas osoba Grobonet ma wiele innych funkcji, które mogą Was zainteresować, zwłaszcza w czasach pandemii.

Wirtualny znicz?

Oprócz wskazania nam miejsca pochówku Grobonet ma także kilka innych przydatnych funkcji. Za jego pośrednictwem możemy np. zamówić opiekę nad grobem lub zamówić jego jednorazowe posprzątanie. Niektóre cmentarze mają także funkcję złożenia kondolencji poprzez stronę lub postawienie wirtualnego znicza na wskazanym grobie. Ponadto za pomocą tej strony możemy również dokonać opłaty za posiadaną przez nas kwaterę. Każdy grób ujęty w bazie posiada dokumentację fotograficzną, na której możemy sprawdzić jak dokładnie wygląda grób, którego szukamy.

Niewątpliwie wyszukiwarka ta może nam zaoszczędzić sporo czasu – skorzystacie?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze