facebook.com/zelenskiy.official

i

Autor: facebook.com/zelenskiy.official

Zełeński OSTRO o wojsku rosyjskim: "najbardziej barbarzyńska i nieludzka armia świata"

2022-04-20 10:03

Informacje o zbrodniach wojennych popełnianych przez wojsko rosyjskie napływają codziennie z ogarniętej przez wojnę Ukrainy. Skala okrucieństwa wobec ludności cywilnej jest wręcz przytłaczająca. "Rosyjska armia w tej wojnie zapisze się na kartach światowej historii jako najbardziej barbarzyńska i nieludzka armia świata" - oświadczył prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Zełenski: rosyjska armia zapisze się na kartach historii jako najbardziej barbarzyńska

"Rosyjska armia w tej wojnie zapisze się na kartach światowej historii jako najbardziej barbarzyńska i nieludzka armia świata" - oświadczył we wtorek wieczorem prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

"Celowe zabijanie cywilów, niszczenie osiedli mieszkaniowych, cywilnej infrastruktury, stosowanie w tym celu wszystkich rodzajów uzbrojenia, w tym zabronionego przez międzynarodowe konwencje - to już firmowy podpis rosyjskiej armii" - dodał szef ukraińskiego państwa.

"I to taka podłość, która na pokolenia naznaczy rosyjskie państwo jako źródło absolutnego zła" - podkreślił Zełenski.

We wtorek Belgia zapowiedziała wysłanie ekspertów medycyny sądowej na Ukrainę w celu zebrania dowodów na rosyjskie zbrodnie wojenne, powiedział premier Aleksander De Croo.

„To pierwszy krok w kierunku ścigania barbarzyńców” - stwierdził szef belgijskiego rządu.

„Przemoc, morderstwa, gwałty… to, co dzieje się na Ukrainie, można porównać do najciemniejszych kart historii” – powiedział De Croo.

„To bolesne widzieć, że jest to nadal możliwe w Europie” – uważa szef belgijskiego gabinetu i zapowiada, że belgijscy eksperci medycyny sądowej pomogą zbierać dowody rosyjskich zbrodni.