ZAKAZ uprawiania SPORTU! Zamknięte obiekty sportowe dla wszystkich od 27 marca?

2021-03-25 11:53
ZAKAZ uprawiania sportu! Nowe obostrzenia w Polsce
Autor: pixabay ZAKAZ uprawiania sportu! Nowe obostrzenia w Polsce

Zakaz uprawiania sportu od 27 marca – to jedno z nowych obostrzeń związanych z twardym lockdownem w Polsce, który zostanie wprowadzony od 27 marca. Rząd podjął decyzję o tym, że co najmniej przez najbliższe dwa tygodnie wszystkie obiekty sportowe będą dostępne wyłącznie dla wybranej grupy osób.

Nowe obostrzenia. Zakaz uprawiania sportu od 27 marca

Rząd podjął poważne kroki związane z rosnącą liczbą nowych przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce. W czwartek, 25 marca, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 34 tys. pozytywnych wyników testów na obecność koronawirusa Sars-CoV-2. Najgorsza sytuacja dotyczy województw mazowieckiego i śląskiego. Zwiększonej liczbie zakażeń towarzyszy rosnąca liczba zajętych łóżek oraz respiratorów, a także zgonów z powodu COVID-19.

Zobacz też: ZAKAZ SPACERÓW będzie wprowadzony? Wyjście z domu tylko w ważnej sprawie

- Obecna sytuacja w Polsce wymaga zdecydowanych działań – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej 25 marca. - Od soboty, 27 marca wprowadzimy nowe zasady bezpieczeństwa. Obowiązywać będą do 9 kwietnia, czyli obejmą także okres Świąt Wielkanocnych.

Jakie nowe obostrzenia przewiduje twardy lockdown? Jednym z nich jest zakaz uprawiania sportu na terenie wszystkich obiektów sportowych. Nie może z nich korzystać nikt oprócz osób, które przygotowują się do zawodów lub uprawiają jakąś dyscyplinę zawodowo, tzn. posiadają licencję sportową. Na stronie ministerstwa czytamy:

Działalność obiektów sportowych zostanie ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia będą mogły się odbywać bez udziału publiczności.

Sprawdź też: Jak uzyskać licencję sportową? Instrukcja krok po kroku. To proste i tanie

Raport z anteny 24.03, godz.10

Nowe obostrzenia od 27 marca. Co przewiduje twardy lockdown w Polsce?

- Niestety ewolucja wirusa i pojawienie się mutacji brytyjskiej działa nie tylko w kierunku większej zakażalności, ale też większej liczby hospitalizacji - mówił Adam Niedzielski. - W szczycie 2. fali obłożenie łóżek było rzędu 23 tys., teraz jest ich już 27 tysięcy. W celu ograniczenia transmisji koronawirusa zachęcamy do wprowadzenia pracy zdalnej, wszędzie tam, gdzie to możliwe i do spędzenia Wielkanocy w domu.

Twardy lockdown w Polsce i nowe obostrzenia przewidują m.in. wprowadzenie nowych limitów osób w sklepach czy kościołach, zamknięcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych czy żłobków i przedszkoli. Wśród pytań o zakaz uprawiania sportu od 27 marca, pojawiają się m.in.:

  • Czy można grać w piłkę na świeżym powietrzu?
  • Czy można jeździć na rowerze?
  • Czy można wyjść pobiegać?
  • Czy można poćwiczyć na świeżym powietrzu?
  • Czy można korzystać z siłowni pod chmurką?
  • Czy boiska zostaną zamknięte?
  • Czy będzie można wyjść na spacer?

Więcej na temat tego, co zmieni się od soboty, 27 marca, przeczytasz tutaj: Nowe obostrzenia od 27.03.2021: Minister ogłosił TWARDY LOCKDOWN! Co będzie zamknięte?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze