ZAKAZ SPACERÓW będzie wprowadzony? Wyjście z domu tylko w ważnej sprawie

2021-03-25 10:52
Zakaz spacerów może zostać wprowadzony na przełomie marca i kwietnia 2021 roku
Autor: Pixabay.com Zakaz spacerów może zostać wprowadzony na przełomie marca i kwietnia 2021 roku

Zakaz wychodzenia z domu bez ważnego powodu - czy rząd zdecydował się na wprowadzenie takiego obostrzenia? W trakcie czwartkowej konferencji prasowej poznaliśmy nowe restrykcje, które będą obowiązywały od 27 marca do 9 kwietnia. Czy będziemy mogli wyjść do pracy lub po zakupy? Czy spacery będą zakazane?

Czy zakaz spacerów jest możliwy? Jeżeli w najbliższych dniach liczba zakażeń drastycznie nie spadnie, to rząd może wprowadzić twardy lockdown lub nawet stan nadzwyczajny na terenie całego kraju. Już od kilku dni przedstawiciele rządu zapowiadają wprowadzenie kolejnych obostrzeń. Wszystko przez pogarszającą się sytuację epidemiczną w Polsce. Dzienna liczba zakażeń to już około 30 tys. To oznacza, że system opieki zdrowotnej w naszym kraju jest na skraju wydolności. Przybywa pacjentów w ciężkim stanie, brakuje łóżek, sprzętu i lekarzy. Dlatego rząd planuje wprowadzić nowe obostrzenia, które będą obowiązywały przez najbliższe tygodnie i pozwolą zahamować przyrost nowych zakażeń.

Twardy lockdown zostanie wprowadzony? Jeżeli tak się stanie, to z jednym z możliwych ograniczeń jest zakaz spacerów “bez powodu”. Podobnie restrykcje obowiązywały w marcu i kwietniu 2020 roku. Zgodnie z ówczesnymi wytycznymi nie mogły się wspólnie poruszać na świeżym powietrzu więcej niż dwie osoby. Obowiązywał też zakaz opuszczania mieszkania bez wyraźnego powodu. Można było wyjść do lekarza, apteki i na zakupy spożywcze. Z domu mogły wychodzić do pracy te osoby, które nie miały możliwości wykonywać jej zdalnie z domu. Przez pewien czas zamknięte były też cmentarze, lasy i parki, aby uniemożliwić tworzenie się skupisk ludzi. 

Zakaz spacerów - do kiedy?

Będzie narodowa kwarantanna? 25 marca rząd poinformował o wprowadzeniu nowych obostrzeń.

Od 27 marca zostają wprowadzone kolejne obostrzenia:

  • sklepy budowlane i meblowe powyżej 2000 metrów kwadratowych zostaną zamknięte, hurtownie będą otwarte;
  • ograniczenia limitów osób w sklepach: do 100 m2 - 1osoba/15m2, powyżej 1 osoba/20 m2;
  • ograniczenia limitów w kościołach 1 osoba/20 m2,
  • salony fryzjerskie, salony kosmetyczne zamknięte,
  • zamknięte żłobki i przedszkola.

Do kiedy będą obowiązywały nowe obostrzenia? Minister Adam Niedzielski powiedział, że restrykcje będą obowiązywały przez dwa tygodnie, czyli od 27 marca do 9 kwietnia 2021 roku. 

Jeżeli mimo wprowadzenia obostrzeń liczba zakażeń nie spadnie, to według nieoficjalnych doniesień wśród planowanych restrykcji jest także wprowadzenie zakazu spacerów i wychodzenia z domu bez ważnego powodu.

QUIZ. Polskie przysłowie niejedno ma imię. Same klasyki, ale kompletu się nie spodziewaj!

Pytanie 1 z 15
Na początek coś prostego. "Jak Kuba Bogu tak Bóg..."
Chiny zbudowały sztuczną gwiazdę | ESKA XD - Mobmania #18
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze