zakupy

i

Autor: Pixaby W I półroczu 2021 roku najmocniej podrożały napoje bezalkoholowe o 9,3 proc.

Ta sieć idzie na całość. Otwiera WSZYSTKIE sklepy w niedzielę! Zakaz handlu to fikcja?

2021-09-30 9:33

Ta sieć sklepu idzie na całość! Nie zamierza otworzyć połowy swoich placówek, a wszystkie! I to w niedzielę. Mowa o francuskiej sieci Carrefour, która jeszcze niedawno zapewniała, że otworzy połowę swoich sklepów. Teraz właściciele sieci zmieniają zdanie i 100% ich polskich placówek będzie otwarta w niedzielę. Zakaz handlu to fikcja?

Zakaz handlu w niedzielę i święta w Polsce to fikcja? Z pewnością może się tak wydawać, jeżeli popatrzymy na kolejne sieci, które otwierają swoje sklepy w niedzielę. Jedna z marek, a dokładnie francuska sieć Carrefour idzie o krok dalej i wyprzedza konkurencję. Otworzy bowiem wszystkie swoje polskie placówki. A jest ich 127 w całym kraju. To na ten moment jedyna sieć, która zdecydowała się na taki krok. 17 września Sejm uchwalił ustawę, która ma za zadanie uszczelnić obowiązujący zakaz handlu w niedziele i święta. Chodzi o to, że sklepy, które wykorzystały lukę w przepisach i świadczą usługi pocztowe, muszą wykazać, że ich przychody z pocztowej działalności przekraczają 50%. Carrefour zapowiada, że zmiany wejdą w życie od 1 października i zapewnia, że nie zmusza pracowników do pracy. Pracować mogą ci, którzy chcą więcej zarobić.

Spis treści

  1. Carrefour otwiera WSZYSTKIE sklepy w niedzielę!
  2. Carrefour otwiera WSZYSTKIE sklepy w niedzielę! Nie zmusza pracowników do pracy

CZYTAJ TAKŻE: Polacy mają DOŚĆ! Chcą zniesienia zakazu handlu w niedzielę! "Kluczem jest dobro konsumentów"

Carrefour otwiera WSZYSTKIE sklepy w niedzielę!

- W dniu 28.09.2021 Carrefour Polska poinformował Związki Zawodowe, że od dnia 01 października 2021 roku w pozostałych 127 (na terenie Polski) sklepach Carrefour uruchamia punkty pocztowe na terenie Polski, które będą czynne 7 dni w tygodniu w tym w niedziele niehandlowe objęte Ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni - informują związkowcy.

Carrefour otwiera WSZYSTKIE sklepy w niedzielę! Nie zmusza pracowników do pracy

Właściciele Carrefour zapewniają, że nie będą zmuszać swoich pracowników do pracy w niedzielę, a jedynie dają im szanse na większy zarobek. Ci, którzy wolą spędzić ten czas z rodziną, albo po prostu odpocząć, będą mogli to zrobić. Za to pozostali mogą liczyć na dodatek do wypłaty. Będzie to równowartość 30% stawki godzinowej, wynikającej z minimalnego wynagrodzenia za pracę. Na rękę wychodzi zatem 3,70 zł za godzinę niedzielnej pracy.

ESKA Live: Smolasty z koncertem, jakiego jeszcze nie widzieliście!
Sonda
Zakaz handlu w niedzielę powinien być: