W tych miastach zarabia się najwięcej!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Wypłata za grudzień dużo WCZEŚNIEJ! Tysiące Polaków z gotówką przed świętami!

2022-11-24 13:41

Nadchodzący miesiąc będzie wyjątkowo trudny dla Polaków. Nie tylko czeka nas zakup prezentów świątecznych dla bliskich, lecz również ma być to najdroższa zima w historii. Opłaty za gaz, drewno i węgiel śnią się już nam nocami. Być może uda nam się jednak spiąć grudniowe wydatki.

Spis treści

  1. Wypłata jeszcze przed świętami! Dla kogo?
  2. Co Polacy chcą dostać na Boże Narodzenie?

Grudzień 2022 to ciężki miesiąc dla naszych portfeli. Pieniądze znikają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, bo pochłaniają je świąteczne wydatki. W roku 2021 świąteczne wydatki pochłonęły średnio 950 zł z kieszenie każdego pracującego Polaka. Pieniądze wydawaliśmy na jedzenie, prezenty dla najbliższych, ubrania i ozdoby do domu. A jak będzie w tym roku? To już pewne, że Boże Narodzenie 2022 będzie niezwykle kosztowne. Polacy na zorganizowanie świąt zamierzają wydać średnio 1259 złotych, czyli o ponad 300 złotych więcej niż przed rokiem i w sumie już 500 złotych więcej niż dwa lata temu. Niestety, w celu obniżenia wydatków wybierzemy najtańsze i gorsze jakościowo produkty. Tylko 3 proc. respondentów według danych Provident Polska zamierza spędzić bożonarodzeniowy okres bez przejmowania się wydatkami. 36,6 proc. Polaków na przygotowania do świąt Bożego Narodzenia przeznaczy od 1000 do 1999 zł. Jak sobie z tym wszystkim poradzić? Jest małe światełko w tunelu. Okazuje się bowiem, że wypłaty w tym roku do wielu osób przyjdą jeszcze przed świętami!

Wypłata jeszcze przed świętami! Dla kogo?

Mamy dobrą wiadomość dla osób, które obawiają się o świąteczne wydatki. W tym roku wypłata przyjdzie do niektórych wcześniej! Osoby, które zazwyczaj wyczekują przelewu 27 dnia miesiąca, mogą odetchnąć. Wiele firm zdecyduje się na realizację płatności jeszcze przed świętami czyli 23 grudnia. Jest to związane z licznymi urlopami, na które wybierają się pracownicy. Jeśli wypłatę otrzymujecie w ostatnim dniu miesiąca, to czeka was natomiast spokojny Sylwester 2022. Pieniądze otrzymacie już 30.12.2022. Dzięki temu będziecie mogli dokonać za nie imprezowych zakupów, a może nawet znaleźć noworoczną kreację w dobre cenie.

Tak wygląda dom Violetty Villas. Czy ludzie zapomną o słynnej artystce?

Co Polacy chcą dostać na Boże Narodzenie?

Już nie elektronika i biżuteria, a przedmioty pierwszej potrzeby. Polacy najczęściej na Święta chcieliby dostać bony zakupowe, kosmetyki, odzież i obuwie. Ponad 13 proc. badanych nie ma pojęcia, co chce otrzymać na święta. Najmniejszy budżet na Gwiazdkę, w wysokości 1010 zł szykują seniorzy. Oni też najczęściej zamierzają podarować na święta gotówkę.

QUIZ: Dzieciństwo w PRL. Pamiętasz tamte święta?

Pytanie 1 z 10
Żywe karpie sprzedawano, wyjmując je: