Wypadek samolotu w południowych Chinach. Na pokładzie było ponad 100 pasażerów

i

Autor: screen twitter:Breaking Aviation News & Videos Wypadek samolotu w południowych Chinach. Na pokładzie było ponad 100 pasażerów

Katastrofa samolotu w południowych Chinach. Na pokładzie było ponad 100 pasażerów [WIDEO]

2022-03-21 10:52

Samolot Boeing 737 linii China Eastern Airlines lecący z Kunmingu do Kantonu rozbił się w poniedziałek w regionie Kuangsi na południu Chin; na pokładzie były 132 osoby, w tym 123 pasażerów i 9 członków załogi – potwierdził chiński urząd lotnictwa cywilnego CAAC.

Liczba ofiar nie jest jeszcze znana; trwa akcja ratunkowa – podała państwowa telewizja CCTV. Media informowały również, że katastrofa doprowadziła do pożaru lasu w górach.

Według CAAC kontakt z samolotem urwał się, gdy znajdował się on w okolicach prefektury Wuzhou w regionie Kuangsi. Uruchomiono mechanizm reagowania kryzysowego i wysłano na miejsce zespół specjalistów - napisano w komunikacie.

Z danych serwisu Flightradar24 wynika, że samolot realizujący rejs MU5735 wystartował z Kunmingu o godz. 13.10 (godz. 6.10 w Polsce) czasu miejscowego i miał wylądować w Kantonie niecałe dwie godziny później. Dane śledzenia lotu urywają się jednak o godz. 14.22 (godz. 7.22 w Polsce) – podała agencja Reutera.

Strona internetowa China Eastern Airlines wprowadziła w poniedziałek czarno-białą szatę graficzną, co według agencji jest praktyką stosowaną przez linie lotnicze, by uszanować domniemane ofiary.v

Tłumy Ukraińców pod Stadionem Narodowym

Według bazy danych Aviation Safety Network (ASN) ostatnia katastrofa lotnicza z ofiarami śmiertelnymi w Chinach miała miejsce w 2010 roku, gdy Embraer E-190 należący do linii Henan Airlines rozbił się przy próbie lądowania w Yichun na północnym wschodzie kraju. Zginęły wówczas 44 z 96 osób znajdujących się na pokładzie.