Wotum nieufności dla Zbigniewa Ziobry. Borys Budka: Nie ma dziś większego szkodnika

2022-05-11 10:15
Wotum nieufności dla Zbigniewa Ziobry. Borys Budka: Nie ma dziś większego szkodnika
Autor: PAP/Rafał Guz

W środę w Sejmie zostaje złożony wspólny wniosek klubów Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, PSL i koła 2050 ws. wyrażenia wotum nieufności dla ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry - poinformował szef klubu KO Borys Budka. O wniosku poinformował na wspólnej konferencji w Sejmie z szefem klubu Lewicy Krzysztofem Gawkowskim i przewodniczącą koła Polska 2050 Hanną Gill-Piątek.

Dziś w Sejmie Koalicja Obywatelska, Lewica, Polskie Stronnictwo Ludowe i Polska 2050 złożą wniosek o wotum nieufności dla Zbigniewa Ziobry. - Nie ma dziś większego szkodnika dla polskiej racji stanu aniżeli minister sprawiedliwości, prokurator generalny - mówił lider klubu KO. - Człowiek odpowiedzialny za degradację polskiego wymiaru sprawiedliwości, za wielki konflikt z Unią Europejską, za blokadę środków europejskich - podkreślił Budka.

Paweł Zalewski: Incydent z ambasadorem Rosji był błędem

Borys Budka: Ziobro nigdy nie powinien znaleźć się w rządzie

W jego ocenie, Ziobro nigdy nie powinien znaleźć się w rządzie. - Dlatego zdecydowaliśmy się wspólnie - posłowie i posłanki tych czterech ugrupowań - złożyć taki wniosek - dodał poseł KO.

- Jestem przekonany, że wszyscy, którym zależy na poprawie stosunków z Unią Europejską, ale przede wszystkim na dobrze funkcjonującym wymiarze sprawiedliwości, ten wniosek poprą - powiedział szef klubu KO. Poinformował, że wniosek liczy kilkanaście stron z zarzutami wobec Ziobry

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze