WOJSKOWE KOLUMNY na drogach. Jaki jest powód? Wyjaśniamy, o co chodzi!

2021-05-26 9:28

Wojsko na drogach. O co chodzi? Z czym jest to związane? Odpowiedzi na to pytanie niebawem będzie szukać wiele osób. Nie ma jednak powodów do obaw. Wzmożony ruch pojazdów wojskowych na drogach będzie związany z zaplanowanymi na początek czerwca największymi tegorocznymi ćwiczeniami Wojska Polskiego Dragon-21. W czasie przemieszczania się pojazdów wojskowych kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Szczegóły poniżej.

W ciągu najbliższych dni żołnierze i sprzęt wojskowy będą przemieszczać się po drogach krajowych województw mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. W tym czasie kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Nie należy m.in. wjeżdżać pomiędzy pojazdy kolumn wojskowych. - Transporty drogowe organizowane będą zgodnie z obowiązującymi przepisami i tak, aby w jak najmniejszym stopniu powodować utrudnienia dla kierowców - poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych 18 Dywizja Zmechanizowana.

Wojskowe kolumny na polskich drogach. O co chodzi? Jaki jest powód?

Ruch wojsk ma związek ze zbliżającymi się ćwiczeniami Dragon 21, które odbędą się w terminie od 2 do 18 czerwca. Będą to największe tegoroczne ćwiczenie Wojska Polskiego, w którym weźmie udział 10 tysięcy żołnierzy i 800 jednostek sprzętu wojskowego. 

Raport z anteny 25.05, godz.10

Ćwiczenie odbywać się będzie na terytorium niemal całej Polski, a wojska będą działać w domenie lądowej, powietrznej, morskiej oraz w cyberprzestrzeni. - W aspekcie lądowym ćwiczenie głównie prowadzone będzie na poligonie w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych (OSPWL) Dęba i OSPWL Orzysz, a także w tak zwanym terenie przygodnym poza poligonami. Pozostałe epizody i zadania realizowane będą w przestrzeni powietrznej RP oraz na poligonach morskich MW w rejonie Bałtyku Południowego - informuje Wojsko Polskie.

CZYTAJ TEŻ: Mandat za ZBYT WOLNĄ jazdę. To nie żart! W pakiecie otrzymasz też punkty karne

DRAGON-21 jest ćwiczeniem narodowym z udziałem sił sojuszniczych NATO. Ma na celu sprawdzenie działania jednostek wojskowych podczas realizacji wybranych zadań taktycznych oraz osiągania zdolności i stworzenia warunków do przyjęcia tzw. wzmocnienia sojuszniczego.

Na podstawie komunikatu: wojskopolskie.pl oraz informacji umieszczonej na fanpage'u 18 Dywizji Zmechanizowanej

Sprawdź, czy dostaniesz się do straży granicznej. Test z pytaniami z poprzednich lat

Pytanie 1 z 17
Gdzie ma swoją siedzibę Europejski Trybunał Sprawiedliwości?