Wojna w Ukrainie. Ostrzał w pobliżu granicy z Polską! Rakiety spadły niedaleko powiatu tomaszowskiego i hrubieszowskiego.

2022-08-03 7:10
Zdjęcie ilustracyjne
Autor: Canva / internet / fot. Google Maps

Rosyjskie wojska przeprowadziły we wtorek atak rakietowy na rejon (powiat) czerwonogrodzki, w pobliżu granicy z Polską - poinformował na Telegramie szef władz obwodu lwowskiego Maksym Kozycki. Nie są jeszcze znane szczegóły tego zdarzenia. Wiadomo jednak, że rejon czerwonogrodzki graniczy z powiatami tomaszowskim i hrubieszowskim województwa lubelskiego.

Rosyjski atak rakietowy w pobliżu granicy z Polską

Rosyjskie wojska przeprowadziły we wtorek atak rakietowy na rejon (powiat) czerwonogrodzki, w pobliżu granicy z Polską - poinformował na Telegramie szef władz obwodu lwowskiego Maksym Kozycki. Nie są jeszcze znane szczegóły tego zdarzenia.

"Na miejsce pojechały właściwe służby. Szczegóły później" - napisał Kozycki.

Poprzednie rosyjskie ataki na cele w regionie lwowskim miały miejsce m.in. 26 marca, czyli w dniu wizyty prezydenta USA Joe Bidena w Polsce. We wtorek w Kijowie przebywa minister spraw zagranicznych RP Zbigniew Rau, który udał się na Ukrainę jako urzędujący przewodniczący Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE).

Rejon czerwonogrodzki jest położony na północy obwodu lwowskiego w zachodniej części Ukrainy. Graniczy z powiatami tomaszowskim i hrubieszowskim województwa lubelskiego.

Jeden z ostatnich żyjących fotoreporterów Powstania Warszawskiego - Zbigniew Grochowski: "Robiłem zdjęcia powstańczej Warszawy przez 32 dni"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze