Wojna w Ukrainie. 77 ataków lotniczych w ciągu jednej doby. Są ofiary śmiertelne

i

Autor: Wikipedia,Telegram/print screen

Wojna w Ukrainie

Wojna w Ukrainie. 77 ataków lotniczych w ciągu jednej doby. Są ofiary śmiertelne

2024-02-25 9:06

Trzy osoby zginęły w ciągu ostatniej doby w rosyjskich atakach na obwody chersoński i zaporoski na południu Ukrainy oraz doniecki na wschodzie kraju – poinformowały w niedzielę władze obwodowe na Telegramie.

Jedna osoba poniosła śmierć, a sześć doznało obrażeń na skutek ostrzałów w obwodzie chersońskim. Zaatakowano m.in. miasto Chersoń, gdzie pociski trafiły w placówkę oświatową, budynki administracyjne oraz obiekt infrastruktury krytycznej – powiadomił szef regionalnych władz Ołeksandr Prokudin

W obwodzie zaporoskim ostrzelano 10 przyfrontowych miejscowości. 61-letnia kobieta zginęła, a dwie osoby zostały ranne w mieście Hulajpole. Obie przebywają w szpitalu – przekazał szef obwodowej administracji Iwan Fedorow.

Także w obwodzie donieckim zginęła jedna osoba: w mieście Konstantynówka – oświadczył gubernator Wadym Fiłaszkin.

Atakowane były również inne obwody Ukrainy. Np. w regionie charkowskim obrażeń doznał jeden wolontariusz. Na skutek ostrzału wybuchł też pożar w gospodarstwie hodowlanym, gdzie spaliło się kilkadziesiąt świń – poinformował szef władz obwodowych Ołeh Syniehubow.

Sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podał, że w ciągu ostatniej doby siły rosyjskie przeprowadziły 9 ataków rakietowych i 77 lotniczych. Według strony ukraińskiej w nocy z soboty na niedzielę zniszczono 16 spośród 18 wystrzelonych przez Rosjan dronów kamikadze typu Shahed.

Warszawa: Tak wyglądały pierwsze dni po wybuchu wojny w Ukrainie

Dwa lata wojny w Ukrainie. Protest przed Ambasadą Rosji w Warszawie